Прокуратура вирішила допомогти Суркісам списати з Приватбанку $250 млн

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Київська прокуратура викликала на допит членів правління Приватбанку. Причиною вручення повісток стала відмова банку виконати рішення суду щодо виплати офшорним компаніям братів Суркісів понад $250 млн.

Про це повідомила пресслужба банку.

Повістки отримали усі члени правління, а направив їх прокурор відділу процесуального керівництва прокуратури Києва Андрій Столярчук.

Telegram Logo

Однак у Приватбанку зазначили, що повістки датовано 27 травня з вимогою з'явитися на допит 5 червня. Ба більше, у банку розцінюють виклик на допит за фактом невиконання сумнівних проваджень як спробу тиску з боку осіб, які пов'язані з колишніми власниками фінустанови.

Держвиконавець передав матеріали до Нацполіції для відкриття кримінального провадження та наклав на банк штрафи у сумі приблизно 15 тис. грн за невиплату коштів офшорам Суркісів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Того ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн зняли з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження про спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Тож він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу, про що раніше виданню «Гордон» повідомляв адвокат цих компаній Віктор Борух.

Пізніше Київський апеляційний суд залишив чинною постанову Підпалого про стягнення з державного Приватбанку $250 млн (близько 7 млрд грн) на користь шести компаній, пов'язаних з братами Суркісами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини