Мін'юст подав апеляцію на постанову судді Вовка по Приватбанку

Міністерство юстиції сьогодні подало апеляційну скаргу на постанову Печерського районного суду Києва, який задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів про стягнення з державного Приватбанку $350 млн.

«На самого суддю Вовка подали скаргу до Вищої ради правосуддя», — повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

За словами міністра, рішення судді Вовка «стане або початком відродження судової влади, якщо вдасться належним чином на постанову відреагувати, за всією суворістю закону. Ну, або навпаки, символом тотального краху, якщо належної реакції не відбудеться».

Telegram Logo

Також Малюська нагадав, що в парламенті очікує розгляду законопроект №4064, який блокує списання грошових коштів як міра забезпечення позову.

З чуток, за вирішення питання в Печерському суді за позовом до Приватбанку на $350 млн, брати Суркіси виділили судді Вовку більше $10 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Верховний суд в серпні 2020 зняв з розгляду справу про повернення Приватбанком сім'ї Суркісів понад 1 млрд грн, $265 тис. і майже 8 тис. євро.

Ці гроші були на депозиті в Приватбанку, але в грудні 2016 року їхня обміняли на акції додаткової емісії за рішенням тимчасової адміністрації банку в рамках процедури bail-in.

Суди перших двох інстанцій у 2017 році скасували рішення НБУ, яким члени сім'ї Суркісів визнавалися пов'язаними з Приватбанком особами. На цій підставі суди скасували bail-in в частині їх коштів і зобов'язали повернути Суркісам їх депозити.

У вересні 2018 у Приватбанку заявили, що в рамках зазначеної справи брати Суркіси отримали від банку понад 1 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини