Facebook Pixel

У США рекомендували схвалити вакцину від коронавірусу компанії Johnson & Johnson

Вакцина від коронавірусу Johnson & Johnson (J&J) рекомендована до використання у США. Фото: скріншот

Вакцина від коронавірусу Johnson & Johnson (J&J) рекомендована до використання у США. Фото: скріншот

Консультативний комітет з вакцин та родинних біологічних продуктів Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) 26 лютого одноголосно проголосував за те, щоб рекомендувати FDA надати дозвіл на екстрене використання вакцини Johnson & Johnson (J&J) від коронавірусу. Її рекомендують для людей 18 років і старше.

Керівництво FDA запевнило, що їх схвалення «з'явиться швидко», повідомила CNN.

Ця вакцина стане третьою (після Pfizer і Moderna), яка дозволена для використання в США. І це буде перша однодозова вакцина, яку можна зберігати в звичайних холодильниках, що полегшить її поширення.

Telegram Logo

Вакцина, яка вироблена Janssen, підрозділом J&J, пройшла розширені клінічні випробування на 44 тис. особах у США, Південній Африці та Латинській Америці. У всьому світі її загальна ефективність у запобіганні помірних і важких захворювань склала 66%. У США ця ефективність склала 72%, а ефективність у запобіганні важких захворювань склала 85%.

Вакцини від коронавірусу Pfizer і Moderna створені на основі технології, яка використовує генетичний матеріал, званий матричної РНК або мРНК. У вакцині J&J використовується вірус застуди під назвою аденовірус 26. Він деактивоваий, тому не може розмножуватися в організмі, також в нього впровадили частину генетичного коду коронавірусу. При ін'єкції він заражає кілька клітин організму людини. Ці клітини виробляють матеріал, який для імунної системи виглядає як шматочки вірусу, що і викликає імунну відповідь.

Федеральний уряд США заявив, що готовий негайно розподілити близько 4 млн доз вакцини J&J.

Додатково. 1713 чоловік щеплено від COVID-19 за добу 26 лютого 2021 в Україні. З початку кампанії щеплено 3051 осіб, всі вони отримали першу дозу індійської вакцини Covishield, яка є аналогом препарату AstraZeneca і виробляється за ліцензією шведсько-британської фармацевтичної компанії.

Коментарі

Всі новини