Facebook Pixel

Бізнес-партнер Фрідмана Герман Хан програв суд проти санкцій ЄС

Герман Хан, співзасновник інвестиційної компанії LetterOne, програв суд проти санкцій Європейського Союзу. ЄС звинувачує його у тісних зв'язках з президентом рф володимиром путіним.

Про це пише Bloomberg.

Загальний суд ЄС відхилив його апеляцію рішенням у Люксембурзі 29 листопада. Хан в основному відомий своєю люксембурзькою компанією LetterOne, яку заснував у 2013 році разом із партнерами Михайлом Фрідманом, Олексієм Кузьмічовим і Петром Авеном — усі вони пішли з правління після того, як потрапили під санкції незабаром після вторгнення росії в Україну.

Хан став мішенню за його роль в «Альфа-груп», яка разом зі своїми партнерами контролює найбільшого російського роздрібного продавця та приватний банк. ЄС заявив, що Хан «підтримує тісні стосунки» з путіним і «продовжує торгувати з ним значними послугами», додавши, що власники групи також отримали «ділові та юридичні вигоди від цих відносин».

Нагадаємо, що суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Вони входять до оточення путіна та причетні до «схем» масштабного фінансування збройної агресії рф.

Яка доля Фрідмана зараз

Фрідман входить до переліку санкцій ЄС через вторгнення росії в Україну. ЄС називає Фрідмана «провідним російським фінансистом і помічником найближчого оточення путіна».

20 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти 1374 компаній та 256 російських бізнесменів. Серед них і Михайло Фрідман, який володіє ABH Ukraine Limited. Шляхом санкцій його активи в Україні віддано на розпорядження АРМА.

3 грудня 2022 року Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії затримало Михайла Фрідмана.

Олігарху було висунуто звинувачення у відмиванні грошей, змові з метою обману Міністерства внутрішніх справ і наданні неправдивих свідчень. Його відправили під домашній арешт.

4 квітня 2023 року Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA) припиняє два з трьох напрямів розслідування щодо російського мільярдера Михайла Фрідмана після 4 місяців арешту. Російський олігарх і досі перебуває у Великій Британії.

18 серпня 2023 року БЕБ склало підозру російському олігарху у відмиванні 100 млн грн Sense Bank.

5 вересня 2023 року Служба безпеки України склала підозру на російського олігарха Михайла Фрідмана. Його підозрюють у фінансуванні війни проти України. За даними правоохоронців, банк Фрідмана у росії Альфа-Банк кредитує російських військових та оборонні підприємства рф. А фірми олігарха постачають у російські військові частини сухпайки, одяг та іншу продукцію під торговим знаком «армия россии».

Чим володіє Фрідман в Україні

В Україні Фрідман володіє національним оператором «Київстар» та IDS Ukraine, найбільшим виробником бутильованої води. Останній належить бренд «Моршинська».

У червні 2022 року суд заарештував 100% акцій українських бізнесів групи IDS Ukraine. Восени того самого року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало в управління заарештовані корпоративні права. У лютому 2023 року АРМА оголосило конкурсний відбір управителя для арештованих активів, а 14 квітня обрало оцінювача для них.

Фрідман вийшов із ради директорів Veon, що володіє «Київстаром», одразу після вторгнення (наприкінці лютого 2022 року). Але й далі володіє часткою Veon. Тоді ж у лютому 2022 року доля Фрідмана у VEON була заморожена відповідно до санкцій США та ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉