Facebook Pixel

«Роснафта» отримала право постачати додаткові обсяги газу до Європи вже 2022 року

Міністерство енергетики РФ підтримує ідею надати «Роснафті» право на експорт 10 млрд кубометрів газу через укладання агентської угоди з «Газпромом» уже у 2022 році.

Ресурсною базою для таких постачань можуть стати проєкти «Роспан» і «Харампур», останній з яких ще не введено в експлуатацію, повідомив міністр енергетики Росії Микола Шульгінов в інтерв'ю «Комерсанту».

«Ми вважаємо, що («Роснафта» — The Page) візьме з «Роспану» та «Харампуру» — з приросту видобутку. Ми підтримуємо тему, щоб було укладено агентську угоду з «Газпромом». Це не суперечитиме закону, хоча й буде певним експериментом», — сказав він.

Telegram Logo

Міністр зауважив, що може йтися й не про найближчу перспективу. За його оцінкою, на той час ціни на газ можуть знизитися, але «залишаться досить привабливими».

Відповідаючи на запитання про те, чи розв'яже проблему повного завантаження трубопроводів «Північний потік – 2» та «Опал» доступ «Роснафті» до експорту, Шульгінов зазначив, що СП-2 відповідає всім вимогам Третього енергопакета ЄС.

«Якщо немає поділу, тоді можуть бути обмеження. Усе залежатиме від того, де точка постачання, а це не визначено, це комерційна інформація. Зараз триває сертифікація «Північного потоку – 2» як незалежного постачальника», — наголосив він.

Коментарі

Всі новини