Уряд Росії погодився дати дозвіл «Роснефти» на експериментальні постачання газу до Європи обсягом 10 млрд кубометрів на рік за агентськими угодами з «Газпромом».
Про це йдеться в проєкті доповіді віцепрем'єра Олександра Новака президенту Володимиру Путіну, пише «Комерсант».
Новак запропонував Міненерго спільно з Мінфіном проаналізувати можливість поправок до Податкового кодексу про прив'язку податку на видобуток корисних копалин з експортованих «Роснефтью» обсягів до спотових цін у Європі.

Контекст. Наприкінці серпня 2021 року глава «Роснефти» Ігор Сєчін запропонував експортувати 10 млрд кубометрів газу до ЄС, користуючись вкрай високими цінами на спотових ринках.
У листі Володимиру Путіну глава «Роснефти» зазначив, що постачання «сприятимуть зняттю обмежень» із боку антимонопольних органів ЄС щодо допустимого завантаження газопроводів «Північний потік — 1» й «Північний потік — 2», а також Opal (продовження «Північного потоку — 1»).
Нагадаємо, що ціна газу на спотовому ринку ЄС зростала впродовж усього літа й досягла у вересні історичних максимумів у розмірі $964 за тисячу кубометрів.
Ціна на спотовому ринку формується переважно завдяки постачанню скрапленого природного газу (СПГ) на регазифікаційні термінали. Основна частина СПГ йде споживачам Південно-Східної Азії через підвищений попит і вищу ціну.
«Газпром» із часткою газу на ринку ЄС у розмірі 34% продає газ переважно за довгостроковими контрактами за ціною, яка є набагато нижчою за спотову.
Компанія також не зацікавлена збільшувати обсяги постачань газовими магістралями через Україну та «Ямал — Європа» через Білорусь і Польщу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також