Facebook Pixel

«Роснефть» постачатиме додаткові обсяги газу до Європи магістральними трубопроводами «Газпрому»

Уряд Росії погодився дати дозвіл «Роснефти» на експериментальні постачання газу до Європи обсягом 10 млрд кубометрів на рік за агентськими угодами з «Газпромом».

Про це йдеться в проєкті доповіді віцепрем'єра Олександра Новака президенту Володимиру Путіну, пише «Комерсант».

Новак запропонував Міненерго спільно з Мінфіном проаналізувати можливість поправок до Податкового кодексу про прив'язку податку на видобуток корисних копалин з експортованих «Роснефтью» обсягів до спотових цін у Європі.

Telegram Logo

Контекст. Наприкінці серпня 2021 року глава «Роснефти» Ігор Сєчін запропонував експортувати 10 млрд кубометрів газу до ЄС, користуючись вкрай високими цінами на спотових ринках.

У листі Володимиру Путіну глава «Роснефти» зазначив, що постачання «сприятимуть зняттю обмежень» із боку антимонопольних органів ЄС щодо допустимого завантаження газопроводів «Північний потік — 1» й «Північний потік — 2», а також Opal (продовження «Північного потоку — 1»).

Нагадаємо, що ціна газу на спотовому ринку ЄС зростала впродовж усього літа й досягла у вересні історичних максимумів у розмірі $964 за тисячу кубометрів.

Ціна на спотовому ринку формується переважно завдяки постачанню скрапленого природного газу (СПГ) на регазифікаційні термінали. Основна частина СПГ йде споживачам Південно-Східної Азії через підвищений попит і вищу ціну.

«Газпром» із часткою газу на ринку ЄС у розмірі 34% продає газ переважно за довгостроковими контрактами за ціною, яка є набагато нижчою за спотову.

Компанія також не зацікавлена збільшувати обсяги постачань газовими магістралями через Україну та «Ямал — Європа» через Білорусь і Польщу.

Коментарі

Всі новини