Facebook Pixel

РФ заблокувала постачання вугілля в Україну з Казахстану — Герус

Російська Федерація заблокувала транзит вугілля в Україну з Казахстану на рівні Російської залізниці, яка не підтверджує проїзду вагонів через РФ.

«Російська Федерація зупинила транзит вугілля з Казахстану, що йшов до України. Усі відповідні постачі в листопаді заблоковані», — повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Зокрема, було заблоковано транзит енергетичного вугілля для виробництва електроенергії. Постачання коксівного вугілля для потреб металургії не заборонили.

Telegram Logo

Також РФ обмежила до рівня 30% постачання зрідженого газу до України в листопаді. На думку Геруса, таке обмеження в листопаді не має суттєво вплинути на український ринок.

«По-перше, експортери традиційно завищували задекларовані обсяги постачання. По-друге, в листопаді низька активність щодо таких закупівель газу», — пояснив голова комітету.

Ще раніше депутат заявив про припинення постачання енергетичного вугілля з Росії до України.

Постачання вугілля з Казахстану

Декількома днями раніше голова наглядової ради «Центренерго» Денис Кудін в інтерв'ю «Енергореформі» зазначив, що компанії вдалося вирівняти ситуацію з постачами вугілля з Казахстану, долучивши Білорусь:

«Щодо Казахстану ситуація рівна. Ми працюємо безпосередньо з видобувними компаніями та їхніми офіційними логістами. Вугілля їде. Їде ритмічно та добре, незважаючи на ту торговельну та економічну війну, яку веде з нами Росія. Казахстан відправляє його на адресу Білорусі, потім він заходить до нас. Білорусь стала дуже важливим логістичним центром».

Вугілля з Казахтану також імпортує група ДПЕК.

Коментарі

Всі новини