Міноборони США спростувало звинувачення Росії в підготовці провокацій в ОРДЛО. Фото: Flickr
Міноборони РФ заявило про начебто плани американських приватних військових компаній здійснити провокації із застосуванням хімічних речовин на Донбасі. У США спростували всі звинувачення, назвавши їх далекими від реальності.
Звинувачення Міноборони РФ
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що американці запланували застосувати в Донецькій області хімзброю. За його словами, до міст Авдіївка та Червоний Лиман «доставили резервуари з невстановленими хімічними компонентами». Очільник російського Міноборони нарахував на Донбасі приблизно 120 співробітників американських ПВК, завданням яких є «підготовка українських сил спеціальних операцій і радикальних збройних угрупувань до активних бойових дій».
Він також наголосив на тому, що Сполучені Штати й НАТО взялися стягувати свої сили до російських кордонів.
«США та НАТО цілеспрямовано збільшують масштаби й інтенсивність заходів підготовки військ поблизу Росії. Усе частіше до них залучається стратегічна авіація, яка здійснює умовні пуски ядерних ракет по наших об'єктах. Кількість їхніх польотів біля російських кордонів зросла більш як удвічі. Особливу увагу НАТО приділяє питанням перекидання військ на східний фланг Альянсу, зокрема з континентальної частини Сполучених Штатів Америки», — зазначив він.
Реакція США на закиди Росії
Пентагон категорично відкинув звинувачення Шойгу. Припущення щодо того, що американські найманці контрабандою ввозять хімікати для здійснення провокацій на сході України, секретар Міноборони США Джон Кірбі назвав «абсолютно хибними», пише Politico.
Держдеп США закликав Росію не вдаватися до неправдивої та провокаційної риторики.
«Всупереч заявам російського міністра оборони саме Росія та сили, що її підтримують, несуть відповідальність за ескалацію напруженості, а не Україна чи Сполучені Штати», — заявив речник відомства Нед Прайс.
Додатково. Видання Politico підкреслює, що риторика, яка лунає з Москви, стає дедалі агресивнішою і, схоже, покликана показати безпорадність Росії перед розширенням НАТО.
Контекст. Путін вимагає від Північноатлантичного альянсу гарантій, що той відмовиться від подальшого розширення на схід, зокрема не підтримуватиме вступ України до Альянсу.