Facebook Pixel

Наступного року в Україні вперше відбудуться навчання НАТО з кібербезпеки – Стефанішина

На початку 2022 року в Києві вперше відбудуться навчання НАТО з кібербезпеки. Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-брифінгу «Річні підсумки щодо ЄС та НАТО», передає «Інтерфакс-Україна».

Quote«Ми очікуємо, що на початку 2022 року відбудуться міжнародні натовські навчання з питань кібербезпеки. Вони відбудуться в Україні, безпосередньо в Києві... Я пишаюся тим, що Україна вперше стане країною, яка прийме всі країни Альянсу, всі команди», — сказала Стефанішина.

Вона додала, що це особливо важливо в контексті тих кіберзагроз, які наразі стоять перед Україною.

Додатково. Нещодавно США і Британія направили в Україну експертів для підготовки до кібернападу РФ. Прессекретар британського уряду заявила, що допомога, яку надавали Британія та її союзники, мала оборонний характер.

Американські чиновники відмовилися описувати кіберкоманди, які були направлені до України, проте, зазначили, що Штати розглядають можливість більшого розгортання, включаючи ресурси кіберкомандування США.

Контекст. РНБО 14 травня ухвалила стратегію розвитку кібербезпеки на найближчі п’ять років.

У лютому в Україні зафіксували спроби поширення шкідливих документів через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

6 липня кілька сайтів органів влади припинили роботу внаслідок масованої кібератаки. Зокрема, з ладу вийшли сайти Офісу президента, Держбюро розслідувань, НАБУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки. У Держспецзв'язку, коментуючи інцидент, заявили, що спостерігалася атака типу DNS Amplification — атака на сервери, які забезпечують доступ до сайтів органів влади.

У Держспецзв'язку повідомили, що 13 липня заблокували кібератаки на сайти Офісу президента та СБУ. Невідомі хакери спробували піддати ресурси DDoS-атакам, однак силам кіберзахисту відомства вдалося відбити напад. У липні експертами також був виявлений несправжній сайт президента України, який хакери створили для крадіжки документів і даних.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉