Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні з’являться національні кібервійська

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про створення кібервійськ в Україні. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

У ньому вказано, що Кабінет міністрів має підрахувати, скільки матеріально-технічних та фінансових ресурсів для цього потрібно. Окрім того, уряду доведеться визначитися з особистим складом кібервійськ, так, щоб у них було оптимальне співвідношення військовослужбовців, працівників Міністерства оборони, а також зарахованих у запас, резервістів та інших категорій осіб.

На цю роботу Кабміну дали два місяці. Після цього він має подати на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. РНБО 14 травня ухвалила стратегію розвитку кібербезпеки на найближчі п’ять років.

У лютому в Україні зафіксували спроби поширення шкідливих документів через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Про це повідомили в Національному координаційному центрі кібербезпеки при РНБО.

Підписуйтесь на нас в Google News!

6 липня декілька сайтів органів влади припинили роботу внаслідок масованої кібератаки. Зокрема, з ладу вийшли сайти Офісу президента, Держбюро розслідувань, НАБУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки. У Держспецзв'язку, коментуючи інцидент, заявили, що мала місце атака типу DNS Amplification — атака на сервери, які забезпечують доступ до сайтів органів влади.

У Держспецзв'язку повідомили, що 13 липня заблокували кібератаки на сайти Офісу президента та СБУ. Невідомі хакери спробували піддати ресурси DDoS-атакам, однак силам кіберзахисту відомства вдалося відбити напад.

Також минулого місяця експертами був виявлений несправжній сайт президента України, який хакери створили для крадіжки документів і даних.

Коментарі

Всі новини