Facebook Pixel

В Україні з’являться національні кібервійська

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про створення кібервійськ в Україні. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

У ньому вказано, що Кабінет міністрів має підрахувати, скільки матеріально-технічних та фінансових ресурсів для цього потрібно. Окрім того, уряду доведеться визначитися з особистим складом кібервійськ, так, щоб у них було оптимальне співвідношення військовослужбовців, працівників Міністерства оборони, а також зарахованих у запас, резервістів та інших категорій осіб.

На цю роботу Кабміну дали два місяці. Після цього він має подати на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт.

Telegram Logo

Контекст. РНБО 14 травня ухвалила стратегію розвитку кібербезпеки на найближчі п’ять років.

У лютому в Україні зафіксували спроби поширення шкідливих документів через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Про це повідомили в Національному координаційному центрі кібербезпеки при РНБО.

6 липня декілька сайтів органів влади припинили роботу внаслідок масованої кібератаки. Зокрема, з ладу вийшли сайти Офісу президента, Держбюро розслідувань, НАБУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки. У Держспецзв'язку, коментуючи інцидент, заявили, що мала місце атака типу DNS Amplification — атака на сервери, які забезпечують доступ до сайтів органів влади.

У Держспецзв'язку повідомили, що 13 липня заблокували кібератаки на сайти Офісу президента та СБУ. Невідомі хакери спробували піддати ресурси DDoS-атакам, однак силам кіберзахисту відомства вдалося відбити напад.

Також минулого місяця експертами був виявлений несправжній сайт президента України, який хакери створили для крадіжки документів і даних.

Коментарі

Всі новини