Країни репатріюють золото через санкції проти росії — Reuters

Країни репатріюють золото у зв'язку із санкціями проти Росії

Згідно з опитуванням центральних банків і суверенних фондів, проведеним компанією Invesco, дедалі більше країн репатріюють свої золоті резерви як захист від санкцій, введених Заходом проти росії, передає Reuters.

Обвал фінансових ринків торік призвів до значних втрат для керуючих суверенними фондами, що спонукало їх фундаментально переглянути свої стратегії. Вони очікують, що більш високий рівень інфляції та геополітична напруга триватимуть і в найближчому майбутньому.

Понад 85% із 85 суверенних фондів і 57 центральних банків, які брали участь у глобальному дослідженні Invesco Global Sovereign Asset Management Study, вважають, що інфляція наступного десятиліття буде вищою, ніж торік.

У такій ситуації золото та облігації ринків, що розвиваються, вважаються хорошими вкладеннями. Однак торішнє заморожування майже половини золотих і валютних резервів росії на суму $640 млрд, здійснене Заходом у відповідь на вторгнення в Україну, також вплинуло й викликало зміни.

Опитування показало, що значна частина центральних банків стурбована створеним прецедентом. Майже 60% респондентів заявили, що це зробило золото привабливішим, а 68% вважають за краще зберігати свої резерви вдома, на відміну від 50% у 2020 році.

Один із центральних банків, процитований анонімно, заявив: «Ми зберігали наше золото в Лондоні… але тепер ми перевели його назад до нашої країни, щоб тримати його як безпечний актив і зберігати в безпеці».

«Якщо це моє золото, я хочу, щоб воно перебувало в моїй країні», — це основна ідея, яку ми спостерігаємо в останній рік або близько того», — сказав керівник відділу офіційних інститутів в Invesco Рід Рінгроу.

Диверсифікація

Геополітичні побоювання в поєднанні з можливостями ринків, що розвиваються, також спонукають деякі центральні банки урізноманітнити свої активи, відходячи від долара.

Понад 7% респондентів вважають, що державний борг США, який зростає, також негативно впливає на долар, хоча більшість усе ще не бачить альтернативи йому як світовій резервній валюті. Частка тих, хто розглядає китайський юань як потенційного конкурента, скоротилася з 29% минулого року до 18%.

Майже 80% із 142 опитаних інститутом вважають геополітичну напруженість найбільшим ризиком протягом наступного десятиліття, а 83% висловили занепокоєння інфляцією протягом найближчих 12 місяців.

Натепер інфраструктура розглядається як найпривабливіший клас активів, особливо проєкти, пов'язані з відновлюваною енергетикою.

Привабливість країн

Через побоювання, пов'язані з Китаєм, Індія залишається однією з найпривабливіших країн для інвестицій другий рік поспіль, а тенденція near-shoring, коли компанії будують заводи ближче до ринків збуту, посилює такі країни, як-от Мексика, Індонезія та Бразилія.

Велика Британія та Італія, як і Китай, вважаються менш привабливими, а зростання відсоткових ставок у поєднанні з практикою роботи з дому та онлайн-покупками, що закріпилася під час пандемії COVID-19, роблять нерухомість найменш привабливим приватним активом.

Рінгроу зазначив, що інвестиційні фонди, які показали кращі результати торік, врахували ризики, пов'язані із завищеними цінами на активи, і були готові вносити значні зміни до своїх портфелів. Те саме буде актуальним і в майбутньому.

«Зараз фонди та центральні банки прагнуть упоратися з підвищеною інфляцією. Це серйозна зміна парадигми», — підкреслив він.

Читати на The Page