Facebook Pixel

Карта коронавірусу онлайн: які регіони в «червоній» і «зеленій» зонах

The Page збирає і постійно актуалізує дані про поділ України на «червону», «помаранчеву», «жовту» і «зелену» карантинні зони через поширення коронавірусної інфекції. Однак деякі регіони можуть вводити більш суворі обмеження, незважаючи на перебування в тій чи іншій зоні (про це нижче).

Що показує онлайн-карта коронавірусу

На інтерактивній карті показано регіони та карантинні зони із червоним, помаранчевим, жовтим і зеленим рівнями обмежень. Дані про тимчасово окуповані території України відсутні. Карта поширення коронавірусу оновлюється в онлайн-режимі.

Telegram Logo

Щоб визначити, до якої зони варто віднести той чи інший регіон, експерти дивляться на такі показники:

  • завантаженість ліжко-місць у лікарнях;
  • проведення середньої кількості тестувань на 100 тисяч населення на добу;
  • коефіцієнт випадків зараження на коронавірус;
  • динаміка зростання випадків інфікування.

Станом на 2 липня 2021 року вся Україна перейшла у «зелену» зону карантину.

Інтерактивна карта коронавірусу: які обмеження діють у зонах

З 22 лютого 2021 року Україна повернеться до адаптивного карантину. Водночас, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, рішення набуде чинності через тиждень — 24 лютого.

Це зазначено у постанові уряду. Документ передбачає внесення змін до актів Кабміну, в т.ч – продовження карантину до 30 квітня 2021 року та передбачає поділ України на чотири зони – «червону», «помаранчеву», «жовту» й «зелену».

Обмеження у «зеленій» зоні

«Зелена» зона — припускає практично відсутність карантинних обмежень. Якщо Україна досягне цього рівня, то можна говорити про скасування карантину в країні.

Обмеження у «жовтій» зоні

«Жовта» зона — передбачає обмеження, які вже діють на території України. Їх було встановлено після зимових карантинних обмежень, однак є послаблення — дозвіл на проведення масових заходів, якщо для однієї особи відведено 4 кв. м площі або наповнення залу становить 50%. Зокрема, дозволено відвідування закладів освіти групами не більш як 20 осіб, присутність глядачів на трибунах під час проведення спортивних заходів, але з обмеженнями, робота закладів громадського харчування до 00:00 тощо.

Обмеження у «помаранчевій» зоні

«Помаранчева» зона — сигнал бізнесу, місцевій владі, перевірчим органам про те, що може бути введений «червоний» рівень. Його введуть, якщо буде перевищений хоча б один із показників (завантаження ліжок більш як на 75%, низька кількість тестів на коронавірус у регіоні, велика кількість госпіталізацій, виявлення захворювань методом ПЛР понад 20%, зростання кількості госпіталізацій).

У «помаранчевій» зоні діють обмеження «жовтої». Додається заборона діяльності закладів розміщення: хостелів, туристичних баз тощо, крім готелів; діяльність розважальних закладів і ресторанів у нічний час; планові госпіталізації у лікарнях; прийом нових змін у дитячі табори; робота спортзалів, фітнесзалів, закладів культури; вводиться обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 людей.

Обмеження у «червоній» зоні

«Червона» зона — жорсткі обмеження, які введуть у разі, якщо є загроза колапсу системи охорони здоров'я. Для переходу до цієї зони потрібно, щоб два з п'яти показників було перевищено три дні поспіль. Будуть закриті школи, ресторани та торгові центри, кінотеатри, театри, заклади освіти (крім дитячих садочків і молодшої школи), продовольчі ринки та інші заклади (такі обмеження, як під час січневого карантину).

Водночас Кабмін заборонив у «червоних» зонах перебування на територіях загального користування без одягнених захисних масок або респіраторів і роботу підвісних канатних доріг.

Але дозволив дитячим закладам оздоровлення та відпочинку працювати до кінця зміни.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини