Facebook Pixel

«Тисяча Зеленського». Як отримати гроші за вакцинацію та куди їх можна витратити: інструкція

Як отримати «тисячу Зеленського» за вакцинацію в «Дії» та на що можна витратити гроші. Фото: скріншот з сайту «Дія»

Як отримати «тисячу Зеленського» за вакцинацію в «Дії» та на що можна витратити гроші. Фото: скріншот з сайту «Дія»

За ініціативою президента Володимира Зеленського, всі повністю вакциновані від коронавірусу українці зможуть отримати 1000 грн через програму «єПідпримка» в застосунку «Дія» або так звану «тисячу Зеленського». Для цього потрібно не лише бути щепленим, але й мати COVID-сертифікат і спеціальну віртуальну карту для виплат. До того ж витратити кошти можна буде на обмежений перелік товарів і послуг лише протягом дев'яти місяців.

The Page детально розбиралося, що потрібно зробити для того, аби отримати виплати для вакцинованих, як оформляти заявку, коли можна отримати кошти та на що витратити.

Як отримати «тисячу Зеленського» (відео):

1

Що потрібно для того, щоб отримати «тисячу Зеленського»?

Для того, щоб отримати 1000 грн, по-перше, необхідно вакцинованим від коронавірусу. Гроші можуть отримати всі українці, які зробили два щеплення (неважливо до чи після старту програми) однією з вакцин, схвалених в Україні:

Раніше виплати могли отримати лише повнолітні укарїнці, але нещодавно Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів підготувати окрему програму виплати «ковідної тисячі» в рамках програми «єПідтримка» українцям віком 12 — 18 років. При цьому, за словами президента, українці, які отримали третю, так звану «бустерну» дозу вакцини проти коронавірусу, отримають додатково 500 грн. до 1000 грн. Це можна буде зробити з 14 березня.

Важливо, що на програму виділили 8 млрд грн, яких вистачить на 8 млн осіб, тому затягувати з оформленням заявок ми не радимо.

Другою важливою умовою для отримання коштів є генерація електронного «зеленого» COVID-сертифікату в «Дії» (як його генерувати ми писали тут). Якщо ви вакцинований і маєте паперовий сертифікат або взагалі його не маєте — виплату отримати не зможете. У Мінцифри закликають згенерувати сертифікат заздалегідь, щоб не перевантажувати систему.

2

Як подати заявку на «карантинну тисячу» в «Дії»

Подати заявку на отримання 1000 грн можна лише в застосунку «Дія», який потрібно оновити до останньої версії. Програма починає діяти з 19 грудня, однак для деяких користувачів така можливість з’явиться з 13 числа цього місяця, адже цього дня стартує «пілот». Натомість для того, щоб отримати виплату в першому етапі (до кінця року), потрібно встигнути подати заявку в «Дії» до 29 числа цього місяця, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Під час входу в застосунок у вакцинованих громадян зі згенерованими COVID-сертифікатами має з’явитися нагадування про отримання коштів. Якщо ж його немає, то необхідно зробити такі дії:

 • зайти в розділ «Послуги»;
 • натиснути «єПідпримка»;
 • підтвердити, що вам є 18 років;
 • далі застосунок підтягне банки-партнери, де можна обрати той, де ви відкриєте віртуальну картку для отримання 1000 грн. Після того як користувач перейде в банк і створить віртуальну карту, він повернеться в застосунок «Дія»;
 • уже тут можна буде нажати «отримати допомогу».
3

У яких банках можна відкрити віртуальну картку для «тисячі Зеленського»?

Ще трохи про карти. Наразі до програми долучилися monobank, А-банк, Альфа-банк, Укргазбанк, Приватбанк та багато інших. До того ж, «Альфа-банк» та monobank почали видавати громадянам фізичні пластикові банківські картки для виплат. До речі, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, перші банки почали випускати віртуальні картки 9 грудня і за добу було випущено понад 300 000 карток. Оформити карту можна й фізично в банку — тоді під час оформлення заявки онлайн її оформлювати не потрібно, а також у застосунках самих банків. Водночас неважливо, чи був рахунок у користувача в обраному банку до цього. Гроші на ці карти прийдуть приблизно через два дні після оформлення заявки.

В яких банках можна оформити карту для «тисячі Зеленського». Фото: скрішнот з сайту «Дії»

В яких банках можна оформити карту для «тисячі Зеленського». Фото: скрішнот з сайту «Дії»

Важливо, що віртуальну картку з 1000 грн можна додати до Apple Pay та Google Play, як і звичайну.

Quote«Мінцифри наприкінці кожного дня формуватиме реєстр українців, які подали заявку на отримання цієї тисячі гривень, і передаватиме його до Мінекономіки. Далі список передадуть Ощадбанку, який, як державний банк, перерахує іншим банкам гроші для виплати цієї тисячі гривень», — пояснили в відомстві.
4

На що можна витратити «тисячу Зеленського»

1000 грн не можна буде зняти в банкоматі, перевести на іншу картку або поповнити. Гроші можна буде витратити протягом чотирьох місяців із моменту їх отримання — якщо ви цього не зробите, вони повернуться державі.

Так, «карантинну тисячу» можна буде витратити на послуги бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії, а саме:

 • на залізничні квитки в межах України;
 • на авіаквитки в межах України;
 • кіно;
 • театр;
 • музеї;
 • виставкові центри;
 • спортзали;
 • книжкові магазини;
 • українці віком 60+ зможуть витратити гроші на соціальні потреби, зокрема на покупку ліків з 24 січня;
 • нещодавно Володимир Зеленський у своєму відеозверненні також повідомив, що українці віком від 60 років зможуть витратити «тисячу за вакцинацію» на оплату комунальних послуг;
 • тисячу Зеленського можна витратити на передплату друкованих газет і журналів з 14 лютого.
Куди можна буде витратити «тисячу Зеленського». Фото: скріншот з сайту «Дії»

Куди можна буде витратити «тисячу Зеленського». Фото: скріншот з сайту «Дії»

Важливо, що для оплати послуг і товарів будуть використовуватися MCC-коди (Merchant Category Code). Кожен бізнес має свій МСС-код — він видається банком і вказує на категорію, у якій надаються послуги. Наприклад, під час купівлі квитка в кіно в застосунку банку відображається MCC-код «кіно». Цікаво, що якщо MCC-код у кафе кінотеатру також «кіно», то ви можете придбати за виплачені кошти, наприклад, попкорн.

Додамо, що бізнес може долучитися до «єПідпримки» тільки якщо має POS-термінал та один із наступних MCC-кодів, ухвалених Кабінетом міністрів: 5942, 7832, 7922, 7929, 7991, 4112, 4511, 7941, 7997. Детальніше тут.

5

Як отримати 1000 грн за вакцинацію без «Дії»?

Наразі Мінцифри ще не розробили механізм виплати коштів вакцинованим українцям, які не мають смартфона. Відомство обіцяє вирішити цю проблему, але коли — невідомо.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, у третьому кварталі наступного року для виплати «тисячі Зеленського» в межах програми «єПідтримка» буде запропонований альтернативний механізм, крім застосунку «Дія».