Facebook Pixel

В Україні скоротять строк дії COVID-сертифікатів до 9 місяців

В Україні скоротять строк дії COVID-сертифікатів. Фото: pixabay.com

В Україні скоротять строк дії COVID-сертифікатів. Фото: pixabay.com

Влада України готується скоротити строк дії ковід-сертифікатів до 270 днів після аналогічного рішення ЄС, яке набуло чинності 10 січня 2022 року.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповіла заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.

«Таке рішення було ухвалено в грудні, і сьогодні воно набуло чинності на рівні країн ЄС. І ми також готуємо таке саме рішення на рівні українського законодавства. Воно буде ухвалено орієнтовно цього тижня. Строк дії ковід-сертифікатів буде скорочено – уже не один рік, а 270 днів», — сказала Карчевич.

Telegram Logo

Вона додала, що Україна готується приєднатися до глобальної мережі обліку сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19, яка охоплює понад 80 країн світу.

Зараз Україна входить до довірчої мережі ЄС, яка охоплює 60 країн світу. Це дає змогу громадянам подорожувати до всіх цих країн. Для цього потрібно надати цифрові сертифікати про вакцинацію, одужання або тестування.

«Україна вже надіслала запит про приєднання до глобальної мережі, наразі тривають технічні консультації. Відповідно, щойно будуть готові всі країни, які виявили бажання приєднатися (гадаю, що це станеться впродовж кількох місяців), ми зможемо заявити, що Україна надає можливість подорожувати до великої кількості країн світу», — сказала Карчевич.

За її словами, це стосуватиметься людей, які матимуть ковід-сертифікати про вакцинацію або про одужання від коронавірусної хвороби.

Зазначимо, що МОЗ України дозволило «бустерне» щеплення проти COVID-19. Зробити його можна за пів року після отримання другої дози вакцини проти коронавірусної хвороби.

Раніше Кабінет міністрів скоротив строк дії «жовтого» COVID-сертифіката до 30 днів зі 120.

Коментарі

Всі новини