Facebook Pixel

В Україні з’явився калькулятор фейків

В Україні з’явився калькулятор фейків

В Україні з’явився калькулятор фейків

Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного демократичного інституту (NDI) розробили «Калькулятор фейків». Цей інноваційний інструмент спрямований на допомогу користувачам у розпізнаванні маніпулятивного контенту.

Quote«Україна бореться як на військовому, так і на інформаційному фронті, тому вкрай важливо, щоб всі без виключення українці мали належний рівень медіаграмотності. І ми сподіваємось, що ця ініціатива буде ефективним інструментом для українців у боротьбі з фейками», — сказав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

«Калькулятор фейків» працює цілодобово, безкоштовно та без реєстрації, адже ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих росією територіях.

Платформа пропонує набір запитань, розподілених на п'ять тематичних блоків, для детального аналізу новинної статті. Користування інструментом дуже просте і складається з трьох кроків:

  1. Заходимо на сайт www.fakecheck.in.ua та натискаємо кнопку «Розпочати».
  2. Обираємо відповіді на 5 питань (основні ознаки «фейковості» інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.
  3. Після відповідей система автоматично визначить — це новина правдива чи фейк.

На основі відповідей калькулятор дає оцінку ймовірності правдивості чи фейковості поданого матеріалу. Весь процес займає кілька хвилин. Відеоінструкцію до «Калькулятора фейків» можна подивитись на YouTube.

Quote«Ми створили цей інструмент не тільки інформативним, але й навчальним, адже він демонструє українцям, які критерії має правдива новина, а які ознаки притаманні фейковим новинам. Таким чином, користувачі через деякий проміжок часу використання цього порталу вже зможуть самостійно легко та точно відрізняти правду від фейків», — пояснює виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

Автори інструменту «Калькулятор фейків» очікують, що вже найближчим часом ним скористаються понад 100 тис. осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉