Фонд державного майна ініціював позачергові збори акціонерів АТ «Турбоатом», на яке виносить питання про приєднання до нього заводу «Електроважмаш».
«Приєднати до Товариства (АТ «Турбоатом» — The Page) акціонерне товариство «Завод «Електроважмаш» (код за ЄДРПОУ 00213121)», — йдеться в проєкті рішення зборів із цього питання.
Також планується затвердити ринкову вартість акцій «Турбоатому», визначену оцінювачем, обраним позачерговими зборами акціонерів 20 серпня, у розмірі 1,95 грн за акцію за номінальної вартості 0,25 грн за акцію.
Назву АТ «Турбоатом» передбачається замінити на ПрАТ «Українські енергетичні машини» (ПрАТ «Укренергомашини»).
У коментарі «Укрінформу» на «Турбоатомі» висловили готовність до приєднання ДП «Завод «Електроважмаш».
«Ми підтримуємо об'єднання, адже це одне виробництво: турбіна плюс генератор, тому для нас це добре. Загалом ми готові до злиття й готові робити все, щоб «Турбоатом» і «Електроважмаш» були єдиним підприємством, яке розвиватиметься надалі як турбінобудівна галузь України, оскільки це єдині підприємства, які будують турбіни», — заявили в пресслужбі.
Також на «Турбоатомі» додали, що під час приєднання «весь виробничий і лінійний персонал «Електроважмашу» буде збережено».
Контекст. У квітні 2021 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про перетворення держпідприємства «Завод «Електроважмаш» на акціонерне товариство в процесі приватизації.
«Електроважмаш» спеціалізується на виробництві гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підіймачів, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.
Нагадаємо: у січні — вересні 2020 року підприємство отримало збиток у розмірі 360,97 млн грн, що у 12,7 раза більше за показник за аналогічний період 2019 року. Чистий дохід «Електроважмашу» скоротився майже у 2,2 раза — до 635,38 млн грн.
«Турбоатом» — єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Державі в особі Фонду держмайна України належать понад 75,22% акцій компанії. Найбільшим міноритарним власником є Костянтин Григоришин (15,34% акцій) через венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням ККА «Сварог Ессет Менеджмент». Ще 5,598% належать кіпрській Biscone Ltd., пов'язаній із холдингом російського мільярдера Олексія Мордашова.