Facebook Pixel

ФДМ ініціює приєднання «Електроважмашу» до «Турбоатому» перед приватизацією

Фонд державного майна ініціював позачергові збори акціонерів АТ «Турбоатом», на яке виносить питання про приєднання до нього заводу «Електроважмаш».

«Приєднати до Товариства (АТ «Турбоатом» — The Page) акціонерне товариство «Завод «Електроважмаш» (код за ЄДРПОУ 00213121)», — йдеться в проєкті рішення зборів із цього питання.

Також планується затвердити ринкову вартість акцій «Турбоатому», визначену оцінювачем, обраним позачерговими зборами акціонерів 20 серпня, у розмірі 1,95 грн за акцію за номінальної вартості 0,25 грн за акцію.

Назву АТ «Турбоатом» передбачається замінити на ПрАТ «Українські енергетичні машини» (ПрАТ «Укренергомашини»).

У коментарі «Укрінформу» на «Турбоатомі» висловили готовність до приєднання ДП «Завод «Електроважмаш».

«Ми підтримуємо об'єднання, адже це одне виробництво: турбіна плюс генератор, тому для нас це добре. Загалом ми готові до злиття й готові робити все, щоб «Турбоатом» і «Електроважмаш» були єдиним підприємством, яке розвиватиметься надалі як турбінобудівна галузь України, оскільки це єдині підприємства, які будують турбіни», — заявили в пресслужбі.

Також на «Турбоатомі» додали, що під час приєднання «весь виробничий і лінійний персонал «Електроважмашу» буде збережено».

Контекст. У квітні 2021 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про перетворення держпідприємства «Завод «Електроважмаш» на акціонерне товариство в процесі приватизації.

«Електроважмаш» спеціалізується на виробництві гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підіймачів, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.

Нагадаємо: у січні — вересні 2020 року підприємство отримало збиток у розмірі 360,97 млн грн, що у 12,7 раза більше за показник за аналогічний період 2019 року. Чистий дохід «Електроважмашу» скоротився майже у 2,2 раза — до 635,38 млн грн.

«Турбоатом» — єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Державі в особі Фонду держмайна України належать понад 75,22% акцій компанії. Найбільшим міноритарним власником є Костянтин Григоришин (15,34% акцій) через венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням ККА «Сварог Ессет Менеджмент». Ще 5,598% належать кіпрській Biscone Ltd., пов'язаній із холдингом російського мільярдера Олексія Мордашова.

Подякувати 🎉