Facebook Pixel

Ахметов відмовився від «зеленого» тарифу та займеться ядерною енергетикою

Енергетичний дивізіон SCM — ДТЕК відмовляється від будівництва генерації на відновлюваних джерелах (ВДЕ) під «зелений» тариф та зацікавився малими модульними реакторами (SMR) для будівництва на площах ТЕС.

«Тилігульська ВЕС 500 МВт, що наразі будується компанією, — останній наш проєкт за «зеленим» тарифом. Усі інші нові проєкти у сфері ВДЕ будуть поза «зеленим» тарифом», — повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, основний розрахунок компанія робить на укладання PPA – довгострокових контрактів із споживачами електроенергії.

Telegram Logo

«Якщо ми будуємо об'єкт потужністю 500 МВт, його можна будувати тільки в рамках PPA. Я переконаний, що такі компанії, як «Метінвест», «Арселор», західні компанії, які представлені в Україні, укладатимуть довгі контракти на постачання «зеленої» електроенергії», — висловив думку гендиректор ДТЕК.

Він також допускає продаж е/е на відкритому ринку та участь компанії у майбутніх аукціонах з розподілу квот підтримки, але компанія в цьому напрямку очікує невеликих обсягів.

Новий проєкт без «зеленого» тарифу

На цьому етапі розвитку ДТЕК має у розробці перший проект ВДЕ без «зеленого» тарифу.

«Проєкт, який ми наразі розробляємо, на рівні девелопменту – відведення землі, підключення тощо. Він не працюватиме за «зеленим» тарифом. Цей проєкт працюватиме в межах PPA», — зазначив голова ДТЕК.

Деталей проєкту він не вказав, але звернув увагу, що ціна електроенергії на ринку вже вища за встановлені «зелені» тарифи на 15 — 20%. За прогнозом Тимченка, з потеплінням та збільшенням частки ВДЕ ціна знижуватиметься.

Перспективи будівництва SMR

Тимченко також розповів, що ДТЕК зацікавився малими модульними реакторами (SMR) для можливого будівництва на майданах своїх ТЕС.

«Сьогодні створюються нові технології, це малі модульні реактори. Це те, до чого ми маємо серйозно поставитися. Тому наша компанія вивчатиме ці технології», — сказав він.

Тимченко уточнив, що будівництво SMR «це перспектива 7-10-12 років».

За його словами, компанія має розуміння, що SMR — технології майбутнього. Причому вони застосовні не лише в рамках подальшого розвитку НАЕК «Енергоатом», а й на теплових електростанціях, і є «замінником використання вугілля для виробництва електроенергії».

«ДТЕК ВДЕ» — операційна компанія, яка керує активами ДТЕК у сфері відновлюваних джерел енергії. До її складу входять чинні станції: Ботієвська ВЕС (200 МВт), Приморська ВЕС-1 (100 МВт), Нікопольська СЕС (200 МВт), Трифанівська СЕС (10 МВт). Проекти на стадії реалізації – Приморська ВЕС-2 (100 МВт), Орловська ВЕС (100 МВт), Тилігульська ВЕС (565 МВт), Покровська СЕС (200 МВт), Васильківська СЕС (115 МВт) та Павлоградська СЕС (105 МВт).

До складу компанії також входить компанія «Вінд Тех», що надає сервіси з обслуговування вітротурбін.

Коментарі

Всі новини