Енергетичний холдинг ДТЕК змонтував першу в Україні промислову систему накопичення енергії (СНЕ — energy storage) потужністю 1 МВт і місткістю 2,25 МВт•год.
Встановлена energy storage призначена для накопичення та зберігання надлишкової енергії з наступною віддачею в мережу. Подібні установки також призначені для підтримання функціонування енергосистеми із забезпеченням необхідної якості електроенергії, повідомили в компанії.
«Попри складнощі з логістикою, спричинені пандемією, ДТЕК дотримується графіка: ми вже завершили монтаж батареї, під'єднали її до мережі й зараз проводимо пусконалагоджувальні роботи. Також спільно з одним із підрядників у цьому проєкті — канадською компанією Sungrid — ми провели пробне тестування СНЕ», — зазначив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.
Об'єкт встановлений в Енергодарі на майданчику біля Запорізької ТЕС. Там є вся необхідна інфраструктура для підключення її до мережі, а також кваліфікований персонал, який обслуговуватиме цю систему.
«Ми раді, що ДТЕК переймає найкращий світовий досвід. У Канаді ми використовуємо системи накопичення енергії вже п'ять років. У нашої компанії є багато пілотних і комерційних проєктів як в Канаді, так і в різних штатах США. Мені дуже приємно бути причетним до запуску першої такої технології в Україні», — наголосив генеральний директор компанії Sungrid (Канада) Джеремі Герц.
У компанії вважають, що для повноцінної участі energy storage в енергетичному ринку України необхідно формування регуляторного середовища.
Energy storage необхідні для стабільної роботи енергосистеми. Вони мають високу маневровість, оскільки дають змогу відкласти споживання й використання електроенергії доти, доки це буде потрібно споживачам. Впровадження energy storage дасть можливість збалансувати енергосистему в міру збільшення частки СЕС і ВЕС в Україні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити