Facebook Pixel

ДТЕК анонсував будівництво Тилігульської ВЕС потужністю 126 МВт

«ДТЕК ВДЕ» та данська вітротурбінна Vestas домовилися побудувати першу чергу «ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція» в Миколаївській області потужністю 126 МВт.

Фінансування будівництва першої черги «ДТЕК Тилігульська ВЕС» планується коштом часткового використання «зелених» євробондів, випущених 2019 року на суму 325 млн євро зі строком обігу п'ять років, повідомляє ДТЕК.

«Коли 2019 року на європейській біржі (Euronext Dublin) уперше було розміщено «зелені» євробонди «ДТЕК ВДЕ», ми взяли на себе відповідальність реалізувати проєкти саме в Україні», — цитує пресслужба генерального директора «ДТЕК ВДЕ» Маріса Куніцкіса.

Президент Vestas Northern&Central Europe Нільс де Баар зазначив, що Тилігульська ВЕС стане першою станцією з використанням платформи EnVentus у Східній Європі.

«Ми вітаємо амбіції ДТЕК у проєкті Тилігульської ВЕС, оскільки ми й далі знижуємо вартість чистої відновлюваної енергії вітру з допомогою платформи EnVentus», — наводяться в повідомленні його слова.

На «ДТЕК Тилігульська ВЕС» будуть встановлені нові onshore-вітротурбіни Vestas, створені для максимізації генерації електроенергії за слабкого та середнього вітру. Їхнє промислове виробництво було запущено на початку 2021 року. Ця модель є найбільшою вітротурбіною за розмірами ротора on-shore в портфелі Vestas діаметром 126 метрів. Її продуктивність на чверть перевищує показники попередніх моделей.

Загалом на Тилігульській ВЕС буде змонтовано 21 вітротурбіну потужністю 6 МВт кожна. За розрахунками ДТЕК робота першої черги вітроелектростанції потужністю 126 МВт сприятиме скороченню викидів СО₂ на 504 тис. тонн на рік. Проєкт Тилігульської ВЕС передбачає можливість збільшення потужності до 564 МВт.

Контекст. Згідно з новою стратегією-2030, ДТЕК узяв на себе зобов'язання стати вуглецево-нейтральною компанією до 2040 року. До 2030 року компанія прогнозує частку своєї генерації з відновлюваних джерел не менш як 33%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉