Facebook Pixel

BP, RWE і Total побудують гігантські офшорні вітростанції в Великій Британії

У Сполученому Королівстві завершився тендер на право оренди морських ділянок, що перебувають у власності Корони, для зведення офшорних вітрових електростанцій (ВЕС) сумарною потужністю 7,98 ГВт.

За результатами були виділені шість морських ділянок для розміщення майже 7,98 ГВт ВЕС, повідомляє The Crown Estate.

Потужності планується ввести в дію до кінця десятиліття. Вони наблизять Велику Британію до мети зі створення морських вітроенергетичних установок загальною потужністю 40 ГВт до 2030 року.

Зараз портфель офшорної вітроенергетики країни налічує 39 ГВт, включаючи 10 ГВт експлуатованих об'єктів, 10 ГВт споруджуваних і 19 ГВт проєктів на стадії проєктування і розробки.

Компанія RWE Renewables отримала дві ділянки, на яких можна побудувати 3 ГВт вітроенергетичних потужностей у Північному морі в Dogger Bank у північно-східного узбережжя Англії.

Консорціум, до складу якого належать нафтова компанія BP і німецький енергетичний концерн EnBW, освоюватиме дві ділянки в Ірландському морі на північ від Уельсу, де можна розмістити 3 ГВт.

Інший консорціум за участю нафтової компанії Total і інвестиційного фонду Macquarie Green Investment Group придбав ділянку на 1,5 ГВт.

Також ділянку, що підходить для розміщення 480 МВт, отримала Offshore Wind Limited — спільне підприємство іспанської Cobra Group і британської Flotation Energy.

Проєктам належить пройти екологічну експертизу, яка повинна завершитися до кінця наступного року.

Контекст. Частка вітру і сонця в генерації електроенергії Великої Британії в 2020 році склала 29,2%.

Власність або володіння Корони (англ. The Crown Estate) являє собою сукупність земель і володінь у Великій Британії та за її межами, що належать британській державі, де монарх виступає як одноосібна корпорація. Це надає володінням статус «державного майна Корони» («in right of the Crown»).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉