Енергетична компанія Shell має намір продати два американських нафтопереробних заводи в Мобілі, штат Алабама і Анакортесі, штат Вашингтон, згідно з планом по зміні глобального портфеля нафтопереробки.
Shell почала виходити з бізнесу в США ще в 2017 році, продавши свою частку в спільному підприємстві Motiva Enterprises в Порт-Артурі, штат Техас. Минулого місяця компанія завершила продаж нафтопереробного заводу в Мартінесі, штат Каліфорнія. Однак в компанії вважають, що узбережжі Мексиканської затоки залишиться «ключовим виробничим центром» поряд з Роттердамом і Сінгапуром, передає S&P Global Platts.
Раніше повідомлялося, що консорціум компаній у складі Shell, оператора газової мережі Gasunie і Groningen Seaports з Нідерландів планує до 2040 року виробляти 800 тис. тонн водневого палива в рік, використовуючи енергію вітру.
Контекст. Розпродаж активів є частиною більш широкої схеми, коли Shell і BP позбувалися від нафтопереробних об'єктів, при цьому зберігаючи і навіть збільшуючи продажі нафтопродуктів, отримуючи паливо від третіх сторін.
У 2010 році Shell володіла частками в більш ніж 30 нафтопереробних заводах по всьому світу з сукупною продуктивністю 3,2 млн барелів на добу. Але до 2018 року вона мала частки в 21 нафтопереробному заводі із сукупною продуктивністю 2,65 млн барелів на добу. Однак за той же період продажу нафтопродуктів компанії збільшилися з 6,46 млн барелів на добу до 6,78 млн барелів на добу.
Аналогічним чином, BP скоротила число своїх нафтопереробних заводів з 17 до 10 в період з 2008 по 2018 роки. Як і Shell, BP збільшила продажі нафтопродуктів, а також поліпшила доступність потужностей своїх НПЗ. В кінці лютого 2020 BP оголосила, що залишає американську асоціацію нафтопереробних і нафтохімічних компаній AFPM через відмінності в позиціях зі зміни клімату, оскільки до 2050 року вона прагне стати компанією з «чистим нулем» у викидах оксиду вуглецю.
За останнє десятиліття BP захистили акціонерів від втрат у видобутку, особливо після обвалу цін на нафту в 2014 році. Але прагнення BP скоротити викиди оксиду вуглецю до «чистого нуля» в переробці сировини і на 50% в продуктах переробки радикальним чином вплинуть на діяльність компанії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!