Нафту марки Brent перестануть видобувати наступного року — WSJ

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell Plc у 2020 році перестане видобувати сировину на родовищі Brent в Північному морі, закривши останню нафтову свердловину.

Таким чином у складі еталонної марки Brent більше не буде нафти з однойменного родовища, пише газета The Wall Street Journal.

Причина — тенденція до переходу цієї галузі на дрібні родовища.

Віцепрезидент Shell з розвідки і видобутку, а також директор з операцій нафтогазової компанії у Великобританії Стів Фімістер зазначив, що родовище було дуже важливим для цієї галузі протягом понад 40 років.

Родовище Brent, яке розташоване в Північному морі між Шотландськими островами і Норвегією, відкрили у 1971 році. Через 11 років там вже видобували понад 500 тис. барелів на добу.

Видання зазначає, що цього вистачало для постачання енергією більше половини будинків у Великобританії. Вже до кінця 1980-х років за нафтою сорту Brent стали формувати ціну для інших нафтових сортів. Але з початку XXI століття обсяг видобутку сировини в цьому родовищі став падати через те, що воно стало надто дорогим і не могло конкурувати з іншими регіонами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини