Facebook Pixel

Україна збільшить кількість АЕС і ВДЕ-генерації за рахунок закриття вугільних станцій

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей на перспективу 10 років.

Звіт був підготовлений системним оператором НЕК «Укренерго».

«Він (звіт адекватності — The Page) дає відповідь на питання про те, якою має бути оптимальна структура генерації, яка здатна забезпечити покриття споживання в енергосистемі в будь-який момент часу протягом 10-річного періоду в майбутньому», — зазначив Володимир Кудрицький, глава «Укренерго».

Аналіз «Укренерго» свідчить про те, що основним трендом в енергосистемі буде заміщення застарілих блоків вугільних ТЕС комбінацією з збільшеного виробництва АЕС, генерації з ВДЕ (станції на поновлюваних джерелах). Також будуть розвиватися балансують потужності маневрових електростанцій на природному газі і систем накопичення енергії.

«Важливо підкреслити, що ці зміни будуть відбуватися не стільки через вимоги законодавства або наявність міжнародних зобов'язань щодо протидії змінам клімату, які взяла на себе Україна, скільки через те, що так просто-напросто дешевше, а значить — вигідніше для споживача», — підсумував Кудрицький.

Щоб здійснити цільової сценарій Звіту, необхідно зробити дві основні речі:

  • Побудувати нові маневрові потужності (не менше 1-2 ГВт) і системи накопичення електричної енергії ( не менше 500 МВт ). Природним ринковим середовищем для існування таких об'єктів є ринок допоміжних послуг, а також балансуючий ринок.
  • Забезпечити об'єднання «Української» енергосистеми з європейською і відповідне об'єднання наших ринків.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉