Facebook Pixel

ДТЕК готовий продати свої ТЕС і вугільні шахти

Енергетичний дивізіон Ріната Ахметова ДТЕК готовий розглядати пропозиції щодо продажу теплових електростанцій і шахт із видобутку енергетичного вугілля.

«Сьогодні ми робимо основну ставку на розвиток «зеленої» генерації як виробника електроенергії. Зараз ми готові розглядати продаж наших електростанцій і вугільних шахт», — повідомив в інтерв'ю виданню «Економічна правда» генеральний директор компанії Максим Тимченко.

Він уточнив, що продаж будь-якого активу може здійснюватися тільки після отримання відповідних дозволів кредиторів ДТЕК. Компанія також орієнтуватиметься на стратегію держави в енергетичній галузі з урахуванням усіх соціальних питань.

Telegram Logo

«Щодо того, у якому вигляді може бути продаж, то це може бути відкритий публічно організований процес. Якщо в нас буде попит на 10% портфеля станцій і шахт, то продамо 10%. Якщо буде на 100%, то продамо 100%. Але це точно не розпродаж. Ми точно будемо враховувати соціальний аспект і інтереси наших співробітників. Це буде абсолютно чіткий і зрозумілий підхід, і його реалізація буде можливою, якщо ми побачимо в цьому економічний інтерес. Якщо ні, тоді ми працюватимемо далі», — зазначив Тимченко.

За його словами, передусім варто очікувати, що група розлучиться зі своїм російським вугільним активом — шахтоуправлінням «Обухівське».

«Найімовірніше, це станеться найближчим часом», — зазначив глава компанії.

Контекст. У грудні 2020 року ДТЕК оновив стратегію компанії до 2030 року як більш ефективного й технологічного бізнесу. Зацікавився подальшим придбанням об'єктів ВДЕ-генерації, розподільних мереж в Україні та країнах ЄС.

ДТЕК створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова.

ДТЕК володіє й управляє такими вугільними підприємствами, як-от: «Павлоградвугілля» (видобуток рядового вугілля у 2020 році склав 16 млн тонн), шахта «Білозерська» (0,6 млн тонн), шахтоуправління «Обухівське» (РФ). Сюди також входять чотири збагачувальні фабрики в Дніпропетровській і Донецькій областях: Павлоградська, Добропільська, Жовтнева та Курахівська.

Вугільна генерація: «ДТЕК Східенерго» (виробництво у 2020 році 6,7 млрд кВт•год, відпуск 5,9 млрд кВт•год), «ДТЕК Дніпроенерго» (8,6 млрд кВт•год/ 7,8 млрд кВт•год) «ДТЕК Західенерго» (11,2 млрд кВт•год/ 10 млрд кВт•год). Сумарна встановлена потужність ТЕС — 13,527 ГВт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини