Facebook Pixel

ДТЕК запропонував повернути державі «Добропіллявугілля» та створити енергокомплекс на базі «Центренерго»

ДТЕК Ріната Ахметова запропонував уряду створити єдиний паливно-енергетичний комплекс на базі «Центренерго» разом із п'ятьма шахтами «Добропіллявугілля», які ДТЕК узяв в оренду до 2059 року за часів президентства Віктора Януковича.

Таку пропозицію главі Кабміну Денису Шмигалю направило «ДТЕК «Добропіллявугілля» 21 липня цього року. Загалом у єдиному комплексі на базі «Центренерго» компанія бачить близько десяти ефективних державних шахт, повідомляють «Наші гроші».

У компанії Ахметова вважають, що державні шахти вкрай неефективні. Собівартість видобутку на них близько 4 тис. грн за тонну вугілля, що значно перевищує ціну закупівлі ТЕС. Різниця покривається за рахунок дотацій із Держбюджету. Цього року вони складуть 3,7 млрд грн, що на 1 млрд грн більше, ніж роком раніше.

ДТЕК пропонує закрити неефективні шахти, а з решти створити єдиний паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) разом із ТЕС, що входять до державного «Центренерго».

Загалом компанія пропонує ввести до складу ПЕК три-п'ять шахт державної власності та п'ять шахт «Добропіллявугілля». Це має підвищити приватизаційну ціну «Центренерго».

У листі менеджер ДТЕК не пояснює, чому група Ріната Ахметова хоче відмовитися від оренди шахт «Добропіллявугілля».

Пропозиції ДТЕК уже підтримала в. о. міністра енергетики Ольга Буславець. Напередодні вона також заявила про необхідність створення вертикально інтегрованої компанії на базі «Центренерго» та найбільш ефективних державних шахт.

«ДТЕК «Добропіллявугілля» орендувало п'ять шахт державного вугільного об'єднання «Добропіллявугілля» у 2010 році. Оренда була розрахована на 49 років — до 2059 року. ДТЕК стверджує, що за десятиліття користування держвласністю інвестував у «Добропіллявугілля» $400 млн. Все це, стверджують у ДТЕК, дозволить об'єднанню упродовж найближчого десятиліття добувати по 4 млн тонн вугілля щорічно з більш низькою собівартістю, ніж на інших державних шахтах.

«ДТЕК «Добропіллявугілля» видобуває вугілля марки «Г». З 1 квітня по 13 липня компанія ДТЕК вивела у простій шахти підприємства (зупинка виробництва, крім підтримки життєдіяльності), назвавши причиною «системну кризу в енергетичній галузі України».

«ДТЕК Енерго» — вертикально інтегрована енергокомпанія, яка контролює 90% видобутку енергетичного вугілля, 70% потужностей ТЕС і близько 25% генерації на поновлюваних джерелах через «ДТЕК ВДЕ». Компанія займається видобутком вугілля, виробництвом і дистрибуцією електроенергії. Перебуває в управлінні холдингу SCM Ріната Ахметова.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉