Facebook Pixel

«Центренерго» веде переговори з ДТЕК Ахметова про зниження ціни вугілля

Державна генеруюча компанія «Центренерго» веде переговори з холдингом ДТЕК Ріната Ахметов про покупку вугілля марки «Г» за ціною 1,48 тис. грн за тонну і відкрита до подібних цінових пропозицій від інших постачальників.

Зараз компанія купує вугілля у державних шахт по 1,65 тис. грн за тонну, приватні постачальники продають по 1,48 тис. грн за тонну, повідомляє прес-служба «Центренерго».

Компанія також має намір розширити пошук постачальників вугілля на «Українській енергетичній біржі».

Telegram Logo

Також повідомляється, що «Центренерго» отримала 35 тис. тонн вугілля за контрактом з «ДТЕК «Добропіллявугілля», за який повністю розрахувалася. Згідно оперативному контракту, укладеному за сприяння Міненерго, «Центренерго» купувала вугілля у ДТЕК по 1,66 тис. Грн за тонну.

Для стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2020-21 рр до кінця поточного року компанія також потребує енергетичного вугілля марок «А» і «П», який на підконтрольній Україні території не видобувається.

Раніше повідомлялося, що «Центренерго» почала приймати вугілля від державних шахт за ціною 1650 грн за тонну (без ПДВ і транспортування). Це на 300 грн дешевше раніш ресурсу, що поставляється, ціна якого становила 1950 грн за тонну.

Контекст. На складах станцій «Центренерго» накопичено більше 600 тис. тонн вугілля. Для стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2020-21 рр компанія потребує 1 млн тонн вугілля марок «А» і «П». Причому 300 тис. тонн компанії потрібно спалити в цьому році.

«Центренерго» експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС. У складі ТЕС компанії 23 енергоблоки, з яких 18 пиловугільних і 5 газомазутних сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі в особі Фонду держмайна належить 78,3% акцій товариства.

Коментарі

Всі новини