Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мирова угода з розробниками коштуватиме Apple $100 млн

Apple пішла на мирову угоду з розробниками. Фото: Flickr

Apple пішла на мирову угоду з розробниками. Фото: Flickr

Компанія Apple погодилася частково піти на вимоги розробників застосунків, щоб врегулювати позов у досудовому порядку. Техногігант не тільки запропонував поступки, а й фонд підтримки в $100 млн, пише The Verge.

Apple анонсувала, що дозволить розробникам інформувати користувачів про альтернативні способи оплати послуг всередині застосунків без App Store. Однак, як і раніше, всередині її екосистеми інші способи оплати будуть заборонені.

Кошти зі створеного фонду підтримки підуть розробникам, які заробили до $1 млн «за всі їхні застосунки за кожен календарний рік, у якому в розробників був обліковий запис, з 4 червня 2015 року по 26 квітня 2021-го». За підрахунками, вони зможуть отримати в середньому від $250 до $30 тис.

Apple підготувала ще низку бонусів у межах мирової угоди:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • продовження програми зниження комісії від продажів;
  • дозвіл розробникам встановлювати понад 500 цінових пунктів для підписок, купівель у застосунках і платних застосунків (нині їх кількість обмежена 100);
  • зобов'язання зберегти нинішню систему пошуку в App Store «принаймні протягом наступних трьох років»;
  • звітування про процес схвалення застосунків в App Store та про те, скільки їх було забраковано.

Контекст. У грудні минулого року Apple піддалася тиску компаній — розробників ПЗ і знизила комісію на платформі App Store удвічі — з 30 до 15%. Заходи щодо зниження комісії Apple оголосила на тлі критики компанії та магазину App Store і конфлікту з Epic Games, розробником гри Fortnite. Конфлікт із розробниками застосунків призвів до того, що Epic Games, Spotify і Tinder згуртувалися проти Apple.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Компанія Apple відкрила офіційний офіс в Україні наприкінці червня.

Коментарі

Всі новини