Facebook Pixel

Apple в Україні: як зміниться бізнес після виходу компанії на український ринок

Apple в Україні: як зміниться бізнес після відкриття офісу. Фото: pixabay

Apple в Україні: як зміниться бізнес після відкриття офісу. Фото: pixabay

Компанія Apple відкрила офіційний офіс в Україні наприкінці червня. Учасники ринку вже помітили зменшення контрабанди. Водночас вихід компанії на український ринок вплине на бізнес офіційних продавців техніки Apple.

Найголовнішою зміною для бізнесу стане те, що Apple самотужки ввозитиме та розмитнюватиме техніку в Україні. Це дасть змогу компанії краще контролювати продажі на території країни. Про це повідомило видання AIN.UA з посиланням на інсайдерів.

Що зміниться після відкриття офісу Apple в Україні

Ввезення техніки

До відкриття офісу Apple в Україні ввезенням і розмитненням техніки займалася компанія Asbis. Вона отримувала техніку на свій склад у Празі, а звідти вже ввозила її до України. Тепер компанія отримуватиме техніку напряму на український склад.

Telegram Logo

Загалом така схема зменшить кількість нелегальної продукції в країні. Однак це може завдати збитків тим мережам, які торгували «сірою» технікою.

Боротьба з неофіційними продавцями

Велика кількість гравців ринку напряму продають нелегальну продукцію Apple, навіть не приховуючи своєї діяльності. Імовірно, Apple намагатиметься вести переговори з великими продавцями «сірої» техніки щодо відбілювання їхнього бізнесу та укладення партнерських угод з Asbis.

Крім того, компанія може просити змінити домен, прибрати логотип Apple із сайту тощо.

Apple також стала членом Американської торговельної палати (ACC), тому, найімовірніше, вона і представлятиме інтереси компанії одразу після запуску бізнесу.

Зміни в b2b

Зокрема, Apple може стати частиною b2b бізнесу. Наразі Asbis працює з великими офіційними мережами, а також може напряму працювати з великими клієнтами.

Тепер такі клієнти можуть перейти безпосередньо до Apple. Тому Asbis доведеться брати менших клієнтів, отже, малому приватному бізнесу доведеться боротися за свою долю ринку.

Зміни для покупців

Початок роботи Apple на українському ринку зможе підвищити якість сервісу для клієнтів. В інших країнах Apple починала працювати з двома дистриб'юторами, щоб посилити конкуренцію.

Наразі дистриб'ютор в Україні лише один, однак ситуація може змінитися. Це дасть змогу створити цікаві пропозиції для клієнтів, наприклад можливість придбати техніку в кредит або за спеціальними умовами.

Apple не збирається відкривати фізичний Apple Store, однак компанія почала тренінг персоналу в магазинах партнерів.

Також варто очікувати на появу сервісів і підтримку українською.

Загалом найбільше вигоди від виходу Apple на український ринок отримає держбюджет. Компанія намагатиметься знизити обсяг «сірого» імпорту та сплачуватиме більше податків, а ринок техніки Apple стане прозорішим.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини