Facebook Pixel

Apple в Україні: як працюватиме та коли відкриються перші Apple Store та офіс

Представництво Apple в Україні може відкритися вже у другому півріччі 2021 року. Крім того, компанія планує презентувати сервісні центри у країні. Згодом можуть відчинитися й офіційні онлайн- та офлайн-магазини.

Зокрема, у 2021 році Apple відкрила три вакансії в Україні: аналітик непрямих податків, регіональний менеджер із персоналу у підрозділі «продажі та розвиток бізнесу» та юридичний консультант. Це свідчить про намір компанії офіційно вийти на український ринок, йдеться у матеріалі Liga.Tech.

Водночас немає жодних даних про відкриття магазинів. Однак у Росії інтернет-магазин відкрився через рік після офісу, а через три роки — перший Apple Shop.

Офіс Apple в Україні

У 2020 році компанія шукала головного бухгалтера та аналітика адаптації зі знанням української мови, щоб запустити Siri українською.

У 2021 році Apple запустила український розділ сайту, хоча більшість контенту там англомовна.

Ба більше, компанія також стала членом Американської торговельної палати (ACC) в Україні та призначила спеціаліста зі зв'язків із держорганами (GR-менеджер).

GR-менеджер поки що знаходиться у Лондоні, адже до 2014 року Apple планувала контролювати український сегмент із московського офісу, однак війна в Україні змусила перевести співробітників до Великої Британії. Про це розповіли консультанти, які знайомі з ситуацією.

Поки що підготовка до відкриття офісу йде у вкрай обережному форматі. Юридичний супровід веде компанія CMS Cameron McKenna.

Однак Apple хвилюють податки, які їй доведеться платити в Україні, зокрема ПДВ.

Чим займатиметься Apple в Україні

Згідно з реєстром Мін'юсту основною діяльністю компанії в Україні буде оптова торгівля комп'ютерами, периферійним комп'ютерним обладнанням та програмним забезпеченням.

Крім того, у переліку значиться складська діяльність та зберігання, комп'ютерне програмування та торгівля.

Apple зацікавилася Україною, бо у компанії падають продажі, пояснив провідний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін.

На його думку, Україна цікава для компанії насамперед можливістю продавати послуги та сервіси. Саме цей напрямок зростає щороку, а продажі смартфонів фактично досягли «стелі».

Також залишається питанням, чи вистачить в Україні користувачів. За даними Vodafone Retail, за 2020 рік на iOS-смартфони в середньому припало 2% продажів смартфонів зі зростанням до 5% у передноворічний період.

За даними Vodafone, у його мережі працюють 9% iOS-смартфонів, у lifecell – 12,7%, у «Київстар» – 9%, за останній рік їхня кількість зросла на 12%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉