Розробники застосунків Epic Games, Spotify і Tinder уклали союз проти Apple

Відомий розробник online-ігор Epic Games, музичний стрим-сервіс Spotify і Match Group, що володіє сервісом для знайомств Tinder, створили союз у боротьбі проти засилля монополії магазинів застосунків, як-от App Store.

Створена Коаліція за рівноправність застосунків (Coalition for App Fairness) прагне натиснути на Apple та інших власників магазинів застосунків, щоби ті знизили комісії й відкрили майданчики для більшої конкуренції, повідомляє WSJ.

Серед інших засновників коаліції фігурують Proton Technologies AG (власник служби захищеної електронної пошти ProtonMail), торгова група News Media Europe і виробник програмного забезпечення для управління проєктами Basecamp LLC.

Telegram Logo

У коаліції зазначили, що союз було створено як частину глобальної дискусії розробників із магазинами застосунків і як наслідок спільного бажання змін. Учасники коаліції просуватимуть законодавчі й регуляторні зміни в області магазинів застосунків, лобіюючи інтереси розробників.

Зараз магазини застосунків перетворилися на глобальні платформи, які отримують доступ до всього спектру цифрових послуг від розваг до освіти. Контроль над платформами дає змогу їхнім власникам отримувати вигоду з монопольного становища, довільно встановлюючи плату за користування або створюючи перешкоди для доступу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На жорсткі умови розміщення в App Store скаржилися навіть Microsoft і Facebook, а також група видавців (NYT, News Corp., Bloomberg).

App Store вже перебуває в процесі розслідування антимонопольним комітетом США. Представники держави зацікавилися роботою App Store після її угоди із засновником Amazon Джефом Безосом. Згідно з угодою, для передплатників Amazon Prime Video з iPhone було встановлено комісію в розмірі 15% і нульова комісія з поширення іншими каналами. Водночас стандартні умови — це 30% протягом першого року і 15% у наступний період.

Apple заявляє, що App Store відповідає ринковим умовам, до того ж платформа надає послуги з безпеки й конфіденційності даних користувачів.

Наразі App Store охоплює 28 млн розробників по всьому світу.

Нагадаємо, що Epic Games перебуває в стані конфлікту з Apple і Google через незгоду з умовами розміщення застосунків в App Store і Google Play.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини