Facebook Pixel

Дуров закликав відмовитися від застосунків Apple і Google: у чому суть і як почався конфлікт

Засновник Telegram Павло Дуров розкритикував компанії Apple та Google через рівень комісій з покупок у застосунках, які були завантажені через AppStore. Компаніям доводиться платити 30% податку з транзакцій. А це призводить до руйнування стартапів та індустрій.

Про це Дуров написав на своїй сторінці у Twitter.

Водночас він запропонував для боротьби з монополією Apple дозволити користувачам встановлювати застосунки напряму або через альтернативні магазини.

Нещодавно Apple оновила App Store‌ Connect, через який розробники завантажують свої застосунки. У сервісі змінився візуальний інтерфейс, а також підвищилася швидкість роботи. Також застосунок отримав повноцінну підтримку мобільних пристроїв. Apple вже запускала цей сервіс, однак у ньому були відсутні деякі функції.

Минулоріч обіг App Store склав $519 млрд. З цієї суми сторонні розробники отримали 85%. Виручка сервісу склала $413 млрд, з яких на застосунки з e-commerce припало $268 млрд. Застосунки для подорожей заробили $57 млрд, служби таксі — $40 млрд, а сервіси з доставки — $31 млрд.

Контекст. У січні – червні 2019 року застосунки з App Store і Google Play заробили на 15,4% більше, як порівняти з першим півріччям 2018-го. Тоді користувачі купили застосунків на $34,4 млрд.

Подякувати 🎉