Facebook Pixel

IT

Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Як вивчити німецьку мову з нуля або покращити її рівень

Вивчити німецьку мову на базовому рівні можна самостійно. Фото: Pixabay

Вивчити німецьку мову на базовому рівні можна самостійно. Фото: Pixabay

Українці через повномасштабне вторгнення розʼїхалися по всьому світу. Серед країн перебування українських біженців — і Німеччина, яка тільки офіційно зафіксувала 980 тисяч людей, що втекли від війни.

Крім того, до 40% українців втратили роботу через повномасштабне вторгнення, а знайти нову часто заважає мовний барʼєр. Як можна покращити рівень німецької мови або вивчити її з нуля безкоштовно або за невеликі гроші?

1

Самостійно вивчити німецьку мову: з чого почати

Вивчення німецької варто почати зі створення розкладу занять. Фото: Pixabay

Вивчення німецької варто почати зі створення розкладу занять. Фото: Pixabay

Базово вивчити німецьку мову можна й самостійно, особливо якщо потрібні рівні А1 або А2. Важливою порадою тут стане регулярність уроків (не менше 2-3 годин на тиждень), та підбірка корисних матеріалів та підручників заздалегідь. Бажано скласти розклад занять та підійти до питання відповідально, так само як це було б на курсах або з репетитором.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також варто визначити мету вивчення німецької мови: відрядження, подорожі, робот тощо, після чого вже буде простіше підібрати матеріали з відповідними словниковими наборами.

Перше, що варто вивчити — це алфавіт та вимова звуків, після вже підуть прості фрази та речення. До кожної граматичної теми можна підібрати свою лексику — зокрема, ту, яка стане у нагоді у подорожах (із цим можуть допомогти безкоштовні додатки — уроки там часто розбиті по темах, а також відеоуроки у YouTube).

Підписуйтесь на нас в Google News!
2

Читайте книжки, дивіться кіно, слухайте пісні

Читання німецькою можна почати з казок. Фото: Pixabay

Читання німецькою можна почати з казок. Фото: Pixabay

Як і у будь-якій іншій мові, одних занять зі словами (наприклад, у додатку) буде недостатньо. Після того, як ви опануєте прості речення, спробуйте пошукати прості книжки (наприклад, казки) німецькою мовою.

Ви також можете спробувати прочитати книжку, яку вже читали рідною мовою — це допоможе вам зрозуміти структуру німецької мови та вивчити нові незнайомі слова. Для тренування вимови ви також можете читати книжку вголос та звірятися зі звучанням слів у онлайн-перекладачі.

Рівень німецької може покращити і прослуховування пісень німецькою (тут саме час згадати про легендарну групу Rammstein, чих тексти вже точно можна знайти у перекладі). Після прослуховання прочитайте текст пісні та її переклад, після чого переслухайте її знову. Це допоможе зрозуміти ритм живої німецької мови.

При перегляді кіно (наприклад, його можна знайти німецькою на Netflix) бажано мінімально використовувати українські субтитри, але відео можна зупиняти, аби виписати незнайомі слова у блокнот та вивчити їх потім.

3

Спілкуйтеся німецькою та розклеюйте стікери

Німецькі слова можна клеїти на холодильник, аби швидше вивчити. Фото: thelocal.de

Німецькі слова можна клеїти на холодильник, аби швидше вивчити. Фото: thelocal.de

Аби потренувати діалоги, варто знайти чати або комʼюніті (тут може допомогти соціальна мережа Livemocha, де можна знайти однодумців для вивчення німецької мови), аби тренуватися говорити з живими людьми.

Крім того, вивчивши німецьку до рівня А2, вже можна вирушати в Німеччину, аби практикувати мову там (крім подорожей, це також може бути і робота у Німеччині).

Якщо ви вже проживаєте у німецькому мовному середовищі, почніть тренувати прості фрази одразу, як їх вивчите. Незважаючи на те, що вимова не буде одразу ідеальною, тільки так можна подолати страх та почати говорити голосом.

Записуйте список нових слів на стікери та клейте їх на видних місцях у себе вдома — наприклад, на холодильник, аби вони часто кидалися вам в очі та їх можна було постійно повторювати.

Для розуміння діалогів та живої мови також можна слухати німецьке радіо і подкасти до нього (наприклад, мовні заняття на основі відеороликів та підкастів пропонує радіостанція Deutsche Welle). Звісно, це варто робити вже після вивчення базового рівня німецької мови.

4

Сайти для вивчення німецької мови

Підручники та уроки з німецької можна знайти на різних сайтах. Фото: media-amazon.com

Підручники та уроки з німецької можна знайти на різних сайтах. Фото: media-amazon.com

Серед корисних ресурсів для покращення рівня німецької мови можна назвати сайт Startdeutsch, який дає безкоштовну можливість вивчити німецьку мову з нуля. Він містить правила, завдання та уроки — в тому числі українською мовою.

Можна також скористуватися сервісом MyLanguageExchange, який, щоправда, потребує знання англійської мови — тут можна попрактикувати розмовну німецьку та зрозуміти, які навички ще потрібно покращити.

Курси німецької мови від рівня A1 до B1 пропонує також навчальний портал VHS.

Вивчати німецьку мову на рівнях від A1 до B2 також дозволяє сайт Deutsch Info. Там також пропонують прочитати інформацію про життя у Німеччині.

Базовий словниковий запас можна опанувати за допомогою сайту Language Guide — це не потребує реєстрації.

Lingust — ще один сайт, де можна знайти уроки в безкоштовному доступі. На жаль, самі уроки даються російською, а не українською. Та сама історія — з сайтом Deutsch-online, який містить правила, тести, завдання, відео-, аудіо- та текстові уроки.

Також в нагоді вам можуть стати наступні сайти:

5

Додатки для вивчення німецької мови

Крім підручників, у нагоді для вивчення німецької мови стануть застосунки. Фото: Pixabay

Крім підручників, у нагоді для вивчення німецької мови стануть застосунки. Фото: Pixabay

З цікавих тематичних додатків можна скористатися застосунком Ankommen. Там можна взяти безкоштовний курс для вивчення німецької з рівня A1.

Безкоштовні додатки також пропонує Інститут імені Гете — зокрема, у застосунку Deutschtrainer A1 можна знайти навчальні матеріали рівня A1.

В ігровій формі можна вивчати німецьку за допомогою додатку Die Stadt der Wörter.

Додаток MeinVokabular цікавий тим, що у ньому можна створювати словники й картки для вивчення слів, причому можна додавати фото.

Безкоштовно вивчити німецьку українцям допоможуть також наступні мобільні додатки:

  • Duolingo
  • Deutsche Welle Learn German
  • Quizlet
  • Der Die Das
  • Memrise
  • Lingualeo
6

YouTube-канали для вивчення німецької мови

YouTube пропонує чимало каналі для вивчення німецької мови

YouTube пропонує чимало каналі для вивчення німецької мови

Ще одним способом покращити рівень німецької мови або вчити її з нуля є YouTube-канали. В нагоді стануть наступні:

  • Easy German (потребує знання англійської);
  • Galileo (короткі відео німецькою мовою, які допоможуть зрозуміти її структуру);
  • Dinge Erklärt (підійде для вивчення дітям, містить субтитри).

Крім того, на YouTube-каналі Deutsch mit Marija можна дізнатися про особливості німецької мови та отримати підказки для покращення її рівня.

YouTube-канал Hallo Deutschschule дозволить покращити діалоги, а вивчати німецьку там можна, починаючи з абетки.

Коментарі

Всі новини