Facebook Pixel

IT

Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Як вивчити та покращити чеську мову безкоштовно

Вивчити чеську мову можна безкоштовно. Фото: edunetwork.am

Вивчити чеську мову можна безкоштовно. Фото: edunetwork.am

Близько 200 тис. українських біженців вимушено виїхали до Чехії через повномасштабне вторгнення росії до України. Мова — найперший крок для адаптації до життя в новій країні, але на платні курси наразі у багатьох не вистачає коштів. Які поради будуть корисні при вивченні чеської мови самостійно та українці можуть вивчити чеську безкоштовно?


Слухайте новини та музику

Як і з іншими іноземними мовами, щодня варто приділяти час на прослуховування новин та подкастів чеською мовою, а також музики. Виписуйте незнайомі слова та продивляйтеся тексти пісень — зрозумівши, про що йде мова, переслухайте пісню ще раз. Це допоможе осягнути структуру живої мови. Також можна спробувати заспівати пісню чеською мовою, якщо ви любите співати — це допоможе потренувати вимову.

Розмовляйте вголос, незважаючи на помилки

Лише жива практика допоможе вдосконалити розмовну мову. Тож не треба боятися розмовляти, особливо якщо ви знаходитеся у чеськомовному середовищі. Звісно, ви будете робити помилки, але тільки так зможете покращити свій рівень чеської мови.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Запамʼятовуйте нові слова у процесі. Якщо для вас розмова на вулиці не є можливою, спробуйте розмови з друзями в чатах — як письмово, так і вголос, це також дозволить попрактикувати вимову.

Читайте книжки чеською мовою

Читання книжок допоможе швидше зрозуміти структуру письмової чеської мови. Фото: redbubble.com

Читання книжок допоможе швидше зрозуміти структуру письмової чеської мови. Фото: redbubble.com

Читання найпростіших книжок чеською мовою допоможе зрозуміти структуру мови, навчитися правильно читати сполучення літер та покращити свій рівень. Виписуйте незнайомі слова, звіряйте зі словником і повертайтеся до незрозумілих фрагментів. З часом читання стане простішим.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Для початку можна взятися за прості казки — наприклад, українцям пропонують прочитати «Казки для кращого дня» Сандри Дражилової Зламалової, одразу чеською та українською мовами. В кінці книги можна знайти ключ для читання алфавіту чеською мовою.

Нескладною для опанування може бути і радіоказка Петра Станчика «Чому в грибів лише одна нога». Її можна прослухати як чеською мовою, так і українською мовою.

Крім того, десятки аудіокнижок чеською мовою доступні на сайті Temata.rozhlas.cz. Там можна знайти такі класичні твори, як «Бабуся» Божени Нємцової, «Малостранські повісті» Яна Неруди, «Малодушні» Йозефа Шкворецького тощо.

Оточіть себе чеською мовою

Розклеюйте стікери з незнайомими словами чеською мовою по квартирі. Фото: ling-app.com

Розклеюйте стікери з незнайомими словами чеською мовою по квартирі. Фото: ling-app.com

До чеської мови буде легше звикнути, якщо перевести мову смартфону на чеську, підписатися на чеські пабліки в соцмережах, читати новини чеською мовою та шукати щось у пошуковику.

Звісно, ви також можете дивитися кіно чеською мовою. Намагайтеся дивитися без українських субтитрів, хіба тимчасово ті фрагменти, які зовсім не розумієте.

Netflix пропонує багато озвучок із субтитрами, навіть можна знайти саме чеські фільми. Крім того, дивитися чеські фільми-казки, кулінарні шоу, новини та спортивні трансляції безкоштовно можна на сайті Ceskatelevize.cz. Також безкоштовно дивитися ТБ можна на сайті чеського телебачення онлайн — Ceskatelevize.cz/ivysilani.

Під час перегляду виписуйте незнайомі слова, дивиться у словник, потім повертайтеся до незрозумілих фрагментів. Слова, які потрібно завчити, можна не просто записувати у блокнот, а ще й розклеювати по дому на стікерах — наприклад, на холодильнику. Це допоможе швидше відкласти їх у памʼяті.

Де безкоштовно отримати уроки чеської мови

Чеську мову можна вивчити на офлайн-курсах у Празі чи онлайн. Фото: youtu.be/IT1DKlqbfrA

Чеську мову можна вивчити на офлайн-курсах у Празі чи онлайн. Фото: youtu.be/IT1DKlqbfrA

Безкоштовно вивчити чеську мову на базовому рівні допоможуть такі сервіси:

Вчити чеську онлайн можна на ютуб-каналах [відео]

Безкоштовні курси чеської мови

Офлайн-курси чеської мови можна відвідувати у Празі, їх пропонуть у Чехії:

  • Інтеграційний центр Прага (беруть аванс у розмірі 1500 чеських крон (2276 грн) і повертають його у разі відвідування від 70% занять);
  • Центр інтеграції іноземців (допоможуть початківцям, а також тим, кому треба підготуватися до іспитів чеською — для вступу в університет, отримання посвідки на проживання чи громадянства);
  • Нова школа (безкоштовні заняття для учнів початкових і середніх шкіл, можна приєднатися протягом року);
  • Організація МЕТА (курси чеської мови для дорослих, рівні A0-B1, курси для школярів влітку).

Мобільні додатки для вивчення чеської мови

Вдосконалити та постійно тренувати чеську мову навіть у дорозі також допоможуть мобільні додатки. Зокрема, це може бути Duolingo, але треба врахувати, що опції вивчення чеської мови українською там немає (але є варіант англійської).

Допоможе потренувати чеську вимову додаток HelloTalk, а додаток Mondly запропонує вправи з новими фразами та словами.

Крім того, для покращення рівня чеської мови у дітей можна використати чеську-українську гру, яку розробили Вендула Гегерова та Галина Мрьова — 24 картки з чеськими виразами та перекладом українською.

Памʼятайте, незалежно від того, вчите ви чеську мову на платних курсах або безкоштовно без репетитора, головна порада — це регулярність вправ. Навіть найкращі курси не гарантують ідеального знання мови, якщо її не використовувати та не тренувати постійно.

Коментарі

Всі новини