Facebook Pixel
IT
IT

Як покращити рівень англійської мови без грошей та занять офлайн

Тренувати та вчити англійську можна й безкоштовно. Фото: Pixabay

Тренувати та вчити англійську можна й безкоштовно. Фото: Pixabay

Англійська мова у сучасному світі є не просто іноземною мовою, а скіллом, без якого важко знайти роботу з гідною оплатою та хорошими умовами — гарантованою відпусткою, лікарняними, офіційним працевлаштуванням, що часто і особливо сьогодні є проблемою в Україні.

Крім того, враховуючи велику кількість біженців, що втекли від повномасштабної війни за кордон, англійська стає ще більш нагальною навіть для перебування у тих країнах, де вона є не основною мовою — наприклад, більшість данців знають англійську, а от українців зі знанням данської не так уже й багато.

Також варто констатувати, що до 40% українців втратили роботу, а переважна більшість — значну частину свого доходу, що часто перетворює оплату курсів з англійської на розкіш із банальної необхідності.

То як можна покращити або підтримати своє знання англійської мови у важкі часи?


1

Слухайте аудіокниги та читайте тексти пісень

Можна слухати аудіокнижки або підкасти, аби підвищити рівень англійської. Фото: Pixabay

Можна слухати аудіокнижки або підкасти, аби підвищити рівень англійської. Фото: Pixabay

Зазвичай у вільному доступі в інтернеті можна знайти деякі аудіокниги, підкасти, стендапи тощо. З точки зору покращення рівня англійської це ефективніше за прослуховування пісень. І звісно, можна підібрати безкоштовний аудіоконтент.

Хоча пісні й називають менш ефективними, їхнє прослуховування також сприяє покращенню рівня сприйняття англійської мови. Під час виконання повсякденних справ їх можна вмикати так само, як і підкасти, що допоможе звикнути до ритму англійської. Чим більше разів ви прослухаєте конкретну пісню, тим ефективніше це буде для покращення рівня іноземної.

Для того, щоб результат був ще кращим, варто не тільки прослухати пісню, але й прочитати її текст зі словником. Після того, як ви зрозумієте зміст, пісню можна переслухати знову, звертаючи увагу на зміну вимови звуків у англійській мові.

Також можна спробувати заспівати пісні англійською, якщо ви любите співати. Крім того, допоможе покращити рівень англійської мови прослуховування радіо.

2

Читайте книжки з діалогами та комікси

Книжки англійською краще підбирати з діалогами. Фото: Pixabay

Книжки англійською краще підбирати з діалогами. Фото: Pixabay

Підтримати рівень англійської мови допоможе прочитання книжки, яку ви вже читали рідною мовою. Звісно, можна підібрати книжку, написану максимально просто, або читати її зі словником — у будь-кому разі ефект буде відчутний. Окрім запамʼятовування нових слів читання книжок іноземною мовою допоможе зрозуміти її структуру.

Також можна прочитати англійською мовою книгу, яка була, навпаки, перекладена з української та вам знайома. Але навіть якщо ви не читали орігінал, її легше буде зрозуміти, адже переклад зазвичай більш спрощений.

Радять брати книжки з великою кількістю діалогів, адже вони простіші та наближають вас до кращого розуміння розмовної мови. Також можна спробувати дитячі книжки.

У нагоді стануть і комікси англійською мовою — вони прості для розуміння, містять багато ідіом і розмовних виразів, хоча й можуть виникнути труднощі зі сленгом. Простішими можуть бути серйозні, а не гумористичні комікси.

3

Дивіться кіно з англійськими субтитрами

Фільми краще дивитися англійською та з англійськими субтитрами. Фото: Pixabay

Фільми краще дивитися англійською та з англійськими субтитрами. Фото: Pixabay

Корисним є перегляд фільмів англійською мовою з англійськими субтитрами. Якщо ви погано розумієте англійську аудіально, то текст допоможе вам зорієнтуватися.

Якщо перегляд виявиться занадто важким, спробуйте подивитися перші декілька хвилин з субтитрами рідною мовою, але потім обовʼязково переключиться на англійські.

Якщо текст знову стане незрозумілим, ви можете повернутися тимчасово на субтитри українською мовою або використовувати словник під час перегляду. Не забувайте знову вмикати англійські субтитри, інакше ефекту не буде.

Якщо серйозні фільми поки здаються непосильною задачею, спробуйте дитяче кіно або телепередачі.

4

Думайте, шукайте англійською та ведіть щоденник

Ведіть список слів для запамʼятовування англійською мовою. Фото: Pixabay

Ведіть список слів для запамʼятовування англійською мовою. Фото: Pixabay

Звучить досить складно, але спробуйте промовляти вголос або подумки англійською мовою те, що ви робите в данний момент. Це допоможе оволодіти простими фразами для опису своїх дій та речей навколо.

Пошук інформації англійською мовою також допоможе покращити рівень англійської та розширити кругозір за рахунок контенту, який не доступний українською.

Спробуйте вивчити слова за різними категоріями. Фото: Pixabay

Спробуйте вивчити слова за різними категоріями. Фото: Pixabay

Ведіть список слів для запам'ятовування та час від часу перевірятимете та доповнюватиме його. Крім того, корисним буде й ведення щоденника англійською мовою — це дозволить практикуватися кожен день та описувати реальні випадки з життя, що буде корисним потім при спілкуванні англійською мовою.

Крім того, допоможе участь в онлайн-чаті та вивчення більше слів однієї категорії — наприклад, назв тварин, аби йти далі від категорії до категорії. Також можна малювати картинки слів, які хочете вивчити.


Окрім базових порад, важливо також ставити цілі: час для занять на день, кількість слів для вивчення тощо.

5

Безкоштовні заняття англійською для українців

Базову англійську можна вчити та тренувати безкоштовно. Фото: Pixabay

Базову англійську можна вчити та тренувати безкоштовно. Фото: Pixabay

Вивчити англійську також можуть допомогти безоплатні проєкти для українців: наприклад, Simple English досі збирають групи в Instagram на безкоштовне вивчення англійської — як для дітей, так і для дорослих. Як пояснюють автори проєкту, наразі англійська стала життєво необхідним скілом, і це їхній спосіб допомогти Україні.

Якийсь час безкоштовно підтримували знання української в рамках проєкту «Денна Порція Англійської» і English Monsters. Потім проєкт призупинився, але наразі вони обіцяють підготувати упорядкований конспект по 49 уроках і 147 реченнях, які відправлятимуть бажаючим за мінімальні донати для армії. Крім того, організатори запланували проведення вебінарів та прямих трансляцій, а також створюють свій додаток для вивчення англійської. Безкоштовно «монстри» пропонують доєднатися до таких їхніх ресурсів, аби щодня згадувати англійську:

Безкоштовну англійську для початківців пропонує і Прометеус. Новачки можуть записатися на 25 занять, аби вивчити 750 нових слів, пройти 200 тренувань та передивитися 100 відео.

Duolingo також дозволяє вивчати англійську безкоштовно, але будуть доступні не всі уроки та не всі рівні. Звісно, бажано практикувати англійську з друзями або колегами, адже одних додатків недостатньо, але це вже буде початок.