Facebook Pixel

Як навчати співробітників і які системи навчання дієві

Вікторія Ахмедова
начальник відділу навчання і розвитку аптечного холдингу АНЦ

Розвиток кадрів є одним із важливих елементів успішного функціонування будь-якої компанії. Сучасні технології та методи дозволяють швидко та ефективно підвищувати рівень знань і навичок своїх співробітників, забезпечують більш гнучкий та доступний навчальний процес, а також зменшують витрати на навчання.

Суттєвою перевагою використання технологій у процесі розвитку кадрів є можливість віддаленого навчання. Це особливо корисно для великих компаній, як аптечний холдинг АНЦ, у якій понад 7000 співробітників у різних містах з різним робочим графіком. Віддалене навчання дозволяє процесу відбуватися в будь-який час та в будь-якому місці.

Технології дають дієві інструменти аналізу даних та інтерактивні платформи, за допомогою яких компанії можуть вивчити потреби, індивідуальні особливості кожного співробітника та створити для нього персоналізовану навчальну програму. Додатково вони дозволяють створювати електронні бази знань, онлайн-тести, системи оцінювання рівня знань та навичок співробітника. Це підвищує ефективність навчання та забезпечує індивідуальний підхід до розвитку кадрів, що дає більшу мотивацію співробітників та зменшує час на навчання. Компанія отримує об'єктивні дані про рівень знань й навичок кожного співробітника та визначає його подальший розвиток.

Не менш важливо правильно вибирати системи навчання та технологій, які використовує компанія. В аптечному холдингу АНЦ, після аналізу та тестових випробувань декількох варіантів, зупинились на використанні систем Microlearning та E-learning. Адже дорослі – то великі діти, тому будь-яку інформацію сприймають через певну гру та малими обʼємами. Тому це поєднання найдієвіше для наших цілей та завдань.

Поєднання систем вже використовується у програмі річного навчання для співробітників компанії. Від роздрібу до топ-менеджменту кожного місяця всі проходять певний етап для особистого та професійного розвитку.

Системи microlearning та e-learning вже довели на практиці свою позитивну функціональність. Наприклад, візьмімо тему: «Сервіси Google». Тема досить об’ємна, але використання коротких та пізнавальних відео (до 5 хв) дозволяє не витрачати багато часу на навчання, при цьому бути завжди обізнаним. Також, у e-learning активно формуються тренажери та симулятори. Це допомагає відчути використання того чи іншого процесу на практиці.

Звісно, системи не ідеальні. Цей підхід створює обмеженість у доскональному розкритті інформації. Зрозуміло, що за 3-5 хв не пізнати детально якусь тему. Але за цей час можна точно зрозуміти її базу та зацікавитись, щоб вивчати далі самостійно.

Плюси microlearning та e-learning

Плюсів у microlearning та e-learning набагато більше. Це:

  • можливість не витрачати багато часу на навчання, але бути завжди «в темі»
  • зручність навчатись будь-де
  • врахування специфіки мислення сучасності – «кліпове мислення», що не дає нам змогу довго фокусуватись на одній темі.

Додаткова перевага в тому, що людям не потрібно щось купувати або змінювати їхні наявні гаджети. На робочих місцях є інтернет та доступ до внутрішнього навчального порталу. Ті, хто хочуть навчатись у вільний час, – заходять з власних гаджетів. Завдяки технологічній гнучкості система дозволяє ставити навчання на паузу та надавати додатковий період. Це допомагає враховувати різні форс-мажори, особливо коли людина проходить стажування.

Треба розуміти, що все це добре працює лише при правильному користуванні та впровадженні. Перш за все результат залежить від команди, яка розробляє навчання, складає програму та координує процес. Треба звертати увагу на безліч деталей та прораховувати можливі труднощі. АНЦ – компанія, яка відкрита до людей різного віку. Труднощі можуть бути різні. У людей орієнтовно до 23 років – це час на навчання. Тобто такий вік, коли одночасно вчишся та працюєш, а тут ще на роботі додаткове навчання. Але вони дуже швидко запам’ятовують інформацію. Більш зрілим людям треба більше часу та практики для засвоєння інформації. Тобто це швидкість та гнучкість у сприйнятті нової інформації та мотивація.

Що слід врахувати під час навчання співробітників

Тож, щоб технології розвитку кадрів мали дієвий результат, треба починати з самого концепту навчання та інструментів. Після вибору технологій та систем необхідно:

  • звернути увагу на присутність мотивації для співробітників
  • проаналізувати рівень цікавості, корисності та легкості подачі навчального матеріалу
  • впевнитись в актуальності та цінності інформації для людей, а також врахувати потреби компанії та ринку загалом.

Обов’язково на старті навчання необхідно донести співробітникам, що їхня цінність та конкурентність зростає, коли вони знають більше, а особливо – раніше, ніж колеги. Вони мають зрозуміти, що будь-яка інформація може знадобитися в житті. Адже пізнаючи нове, людина тренує свій мозок, більш виграшно виглядає серед своїх колег на ринку праці та завжди можете підтримати будь-яку розмову!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора