Facebook Pixel

Ветерани отримають ваучери на навчання — Мінекономіки

Захисники й захисниці України, громадяни, які отримали поранення, та люди з інвалідністю зможуть отримати ваучери на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці, інформує Мінекономіки.

Відповідні зміни уряд вніс до постанови № 207 від 20.03.2013 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці».

Зміни передбачають, що захисники й захисниці, звільнені з військової служби після участі в бойових діях, особи, які отримали поранення, а також особи з інвалідністю зможуть отримувати ваучери на навчання в розмірі до 26 840 грн.

Такі категорії осіб отримають можливість здобути нові знання та навички в одному із закладів вищої, фахової передвищої та професійної освіти. З-поміж спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, — будівництво та цивільна інженерія, кібербезпека та інженерія програмного забезпечення.

Новий порядок також визначив:

  • перелік документів, якими можна підтвердити право на отримання ваучера;
  • нові форми заяви про надання ваучера;
  • форму самого ваучера.

Заяву, до речі, можна подати як у паперовій, так і в електронній формі.

Контекст. Ваучер — це документ встановленого зразка, що надає право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації в закладах освіти чи в роботодавця тощо.

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні та відповідають певним вимогам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉