Як піде повернення до нормального життя: прогноз на тиждень

фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Тиждень почався, але американські ринки відкриються лише у вівторок. Сьогодні в США — Memorial Day, і він цілком може стати хорошим тестом того, наскільки успішною є боротьба з COVID-19.

Адже це перше свято після того, як окремі штати скасували жорсткий карантин і, природно, рівень мобільності й соціалізації американців буде набагато вище у ці вихідні, ніж у карантинні часи.


Економіка відкривається. До речі, дуже велике значення і для економіки, і для фінансових ринків матиме те, як піде процес «відкриття» штатів після карантину.

Адже якщо рівень захворюваності знову поповзе вгору, то доведеться закриватися по другому колу, і в такому разі удар по економіці буде просто нищівним.

Китай у вихідні вже попередив США, що «не варто починати холодну війну».

Звичайно ж, рятівною паличкою-виручалочкою могла б стати вакцина, але, на думку багатьох експертів, раніше кінця 2021 року, а то й пізніше на вакцину розраховувати не варто.

Як поживає економіка? Ну, а поки штати «відкриваються», цього тижня нас чекають дані про Рівень упевненості споживачів (Conference Board Consumer Confidence Index) за травень, обсяги продажів нових будинків у квітні та «Бежева книга» ФРС» — збірка неформальної інформації та висловлювань про стан економіки.

Що стосується впевненості споживачів, на якій ґрунтується капіталістична економіка, то, згідно з прогнозом, вона складе 87,5, що трохи вище рекордного падіння до 86,9 у квітні.

Враховуючи те, що впевненість споживачів корелює з їхньою зайнятістю, а рівень безробіття в США поки зростає, то до відновлення споживчих настроїв ще далеко.

І знову багато що залежить від того, як піде справа з відкриттям штатів, відродженням бізнесу, винайманням співробітників. І, звичайно ж, важливо розуміти, як швидко і в якому обсязі це станеться.

Продажі нових будинків у квітні, як очікується, скоротяться на 20,3% проти березня. Але, враховуючи те, що до початку пандемії динаміка ринку нерухомості була просто відмінною, жодної трагедії поки що не сталося, як порівняти щонайменше з минулим роком.

Багато хто сподівається, що активність на ринку житлової нерухомості почне відроджуватися у міру відкриття американської економіки.

І, звичайно ж, у четвер на нас чекають традиційні заявки з безробіття. Очікується, що кількість нових складе 2,1 млн. А загалом заявок від тих, хто вже понад тиждень сидить без роботи, прогнозують 25,5 млн.

Як і раніше, їх багато, але зараз цікаво буде спостерігати не за абсолютними значеннями, а за динамікою.

Протистояння США і Китаю відновилося. Попри важливість макроекономічних індикаторів, якими насправді нікого вже не налякаєш, справжнім каталізатором якогось руху на ринку може стати подальша битва між США і Китаєм.

Будь-які позитивні новини про вакцину стануть потужним позитивним фактором для ринку.

Розбіжностей між супердержавами і так задосить. Huawei, обмеження щодо лістинга китайських компаній, «гонконзькі» закони Китаю і санкції США проти тих чиновників, які їх застосують, — ось короткий перелік того, що спливло на поверхню лише останніми днями.

Потенціал для конфліктів величезний, і Китай у вихідні дні вже попередив США, що «не варто починати холодну війну».

Загалом торгова війна – сам по собі дуже важливий фактор, який може впливати на ринки і в хороші часи, а вже в період пандемії та хворобливого стану економіки її негативний ефект тільки посилюється.


Якщо підбити підсумки, подальша поведінка ринку значно залежить зараз від двох чинників: динаміки відкриття економік та поведінки суперників — США та Китаю.

Звичайно, будь-які позитивні новини про вакцину стануть потужним позитивним фактором для ринку, втім, як і чергові фінансові ін'єкції з боку ФРС.

Обидві останні події цього тижня здаються малоймовірними, адже з нізвідки вакцини не беруться, а ФРС, щоб розщедритися, потрібно більше поганих новин. Хоча всіляке буває, особливо у кризові часи...

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора