Учасники ринку продовжують стежити за поширенням коронавірусу і намагаються оцінити можливий вплив карантинних заходів на глобальну економіку.
Мабуть, найчутливішим активом, який сильніше за інших реагує на зміну сантименту, залишається нафта. Нафтові котирування досягли двомісячних максимумів на тлі повсюдного послаблення карантинних заходів.
Дослідники відзначають помітне зростання кількості автомобілів на китайських вулицях і очікують, що найближчим часом активність НПЗ країни повернеться до «доковідного» рівня 13 млн барелів на добу.
Економіка США зможе повернутися до значень 2019 року не раніше кінця 2021 року.
Додатковим приводом для зростання цін слугує виконання країнами ОПЕК+ угоди про скорочення обсягів видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу, а також падіння бурової активності в Північній Америці через занадто низькі ринкові ціни. З початку квітня число бурових установок, що працюють в США, знизилося з 624 до 258 одиниць.
Відновлення нафтового ринку позначається на вартості палива всередині України: за останній тиждень роздрібні ціни на АЗС практично не змінилися, хоча перед тим щотижня знижувалися приблизно на 3%.
Вартість нафти у собівартості бензину становить близько 30%, решта припадає на курс гривні, податки та інші витрати компаній.
Наразі спостерігається знижений попит на паливо, що разом зі збільшенням витрат бізнесу на захисні заходи, пов'язані з коронавірусом, відчутно обмежує потенціал зниження цін.
Крім того, варто враховувати і той факт, що останнім часом гривня знову почала дешевшати, отже, імпорт нафтопродуктів дорожчатиме. Утім, у найближчі тижні бензин навряд чи подорожчає — очікуємо в середньому 21,8 грн за літр по країні.
Глава ФРС очікує, що американська економіка зможе повернутися до значень 2019 року не раніше кінця 2021 року.
Таким чином, надм'яка кредитно-грошова політика діятиме ще досить довго, адже в умовах падіння бюджетних надходжень країні потрібні додаткові гроші для підтримки бізнесу та населення.
Від цього виграють валюти країн, які мають можливість рости проти «американця», що дешевшає. Очікуємо курс гривні в діапазоні 26,5-27,0 за долар.
Інвестори продовжують зберігати обережність і поки воліють не мати справ з ризикованими інструментами, внаслідок чого подальше відновлення курсу поки відкладається.
Китайський уряд вирішив витратити близько $1,4 трлн протягом найближчих 5 років на розвиток технологічної сфери країни: від штучного інтелекту до безпровідних ліній зв'язку.
Цю ініціативу можна назвати складовою частиною глобальної стратегії «Зроблено в Китаї — 2025», в рамках якої Пекін планує налагодити власне виробництво всіх стратегічно важливих продуктів.
Американці дуже болісно сприйняли ініціативу «Зроблено в Китаї — 2025».
Якщо раніше Китай стимулював зростання економіки завдяки активному будівництву інфраструктури і нових міст, то тепер компартія вирішила використовувати нову стратегію, яка більше пасує до сучасних реалій.
Навряд чи цей крок залишиться без уваги з боку США: американці дуже болісно сприйняли ініціативу «Зроблено в Китаї — 2025», адже бояться втратити перевагу в технологічній сфері.
Вашингтон оперативно склав перелік «заборонених компаній КНР», з якими фірмам зі США не дозволено мати справу. Найвідомішим прикладом американської санкційної політики є обмеження проти Huawei.
Найімовірніше, незабаром адміністрація Трампа ухвалить нові заборони, спрямовані проти китайців, внаслідок чого відносини між країнами й надалі погіршуватимуться, через те тиск на ризикові активи країн, що розвиваються, може посилитися.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора