Facebook Pixel

Як Україні привабити інвесторів

Ігор Ліскі
голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції» (EFI Group)

Чи можна зараз в Україні говорити про інвестиції та інвестклімат взагалі? Адже міжнародна допомога – це не інвестиція у класичному розумінні. Про те, чи цікава наша країна для інвесторів, та як їх можна привабити, для The Page розповів голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції» (EFI Group) Ігор Ліскі.

Інвестиції в Україну – питання виживання

Інвестиції в Україну потрібно не тільки хотіти залучити, а створювати стратегічний і тактичний план реалізації інвестиційних проєктів. У нас немає часу на самі лише ідеї. Якщо раніше ми обговорювали необхідність розвитку інвестиційного клімату та бачили реальну загрозу відставання від світу на 10-20 років, то зараз це питання виживання.

Як тут діяти? Так само, як ми робили з 24 лютого — разом і кожен на своєму фронті. Держава – це кожен із нас і відповідальність кожного — зробити країну інвестиційно привабливою та здобути економічне диво. Міжнародна допомога зараз – це критична необхідність для нашої економіки, без цього ми програємо. Але розвиток економіки – за інвестиціями, за новою хвилею індустріалізації, яка здатна зробити з нашої країни передовий майданчик економічної незалежності.

Наскільки Україна цікава для інвесторів

QuoteЯ вірю в те, що Україна завжди була цікава для інвесторів. Зараз вона лишається не тільки цікавою, а й престижною для інвестицій. Нам потрібно здобути перемогу, забрати для міжнародного бізнесу найбільший ризик — війну. Багато з партнерів дізналися про нашу головну особливість — незламність.

Будь-який бізнес – це головним чином про відносини. Війна стала каталізатором й підкреслила наші переваги як людей, з якими гідно співпрацювати. Повага не здобувається одним днем, чи однією вдалою угодою. Нас будуть випробовувати, але мусимо лишатися стійкими, професійними із глобальною ціллю в серці. Ми граємо в довгу, адже відбудова країни — процес на роки.

У моїй групі компаній вдалося зберегти всі бізнеси, вивести фінансові та виробничі показники в інвестиційних проектах на планові. Це надзусилля, але ми відбудували навіть те, що було зруйновано ракетами окупантів та навіть починаємо нові проєкти, розуміючи, як це потрібно для країни. Ми заплатили за рік повномасштабного вторгнення податків майже в два рази більше, порівняно з 2021-м. Я особисто вірю, що такі цифри, такі приклади стійкості й професійності команди мають надихнути потенційних інвесторів працювати з Україною.

Як і коли Україні привабити інвесторів

QuoteПриваблювати інвесторів після перемоги пізно. Це потрібно робити зараз, створюючи інвестиційні проєкти, налагоджуючи зв’язки і вимагаючи від влади розвитку законодавчої бази та фондів, гарантуючих безпеку інвестицій.

Хороші проєкти починаються задовго до будівництва, тому саме зараз, пока ще йде гаряча фаза війни з росією, ми маємо проектувати, шукати майданчики, технологічні рішення, обладнання, партнерів!

Переконаний, що країні необхідні проєкти, які даватимуть товари з доданою вартістю в оборонно-промисловому комплексі, агросекторі, машинобудуванні, корисних копалинах. Для мене особисто пріоритетом є створення якісних українських брендів в агросекторі, ІТ, у комплексних сервісних рішеннях енергетичного кластеру.

Інвестиції — єдиний збалансований та дієвий шлях для України. Маємо перемогти не лише на фронті, а й повністю трансформувати країну.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора