Війна остаточно поставила крапку на форматі індустрії, який існував в Україні. Зруйновані десятки найбільших підприємств країни, і постає питання – що робити: відроджувати те, що зруйновано, чи будувати нову сучасну індустрію.
СЕО Smart Holding Юлія Кір’янова розповіла про те, коли потрібно почати інвестувати у відродження української індустрії та що потрібно для притоку інвестицій.
Українська промисловість вистояла у війні
Почнемо з того, що українська економіка в цілому та промисловість зокрема встояли. Так, вони зазнали значних втрат від війни, проте продовжують працювати та робити свій вклад в економічний фронт боротьби з російським агресором. Наприклад, бізнеси «Смарт-Холдингу» сплатили в бюджет 2,5 млрд грн податків та зборів за 9 місяців 2022 року. А обсяг соціальної допомоги громадам та ЗСУ сягнув майже мільярда гривень.
Як можна відновити український бізнес
Зрозуміло, бізнеси наразі вимагають значних інвестицій на відновлення у модернізованому або в новому технологічному вигляді. І ми бачимо свій вклад у розвиток економіки в декількох напрямах. По-перше, у відродженні металургійної промисловості та її оновленні відповідно до принципів декарбонізації. По-друге, у збільшенні обсягів видобутку українського газу та розробці нових родовищ одночасно з пошуком партнерства зі стратегічним інвестором. По-третє, у розвитку індустріального парку в Миколаєві, а також у ряді проєктів з перероблення сільгосппродукції з метою подальшого експорту продуктів з високою доданою вартістю.
Потрібні інвестиції в індустріальний рестарт України
Повномасштабна війна суттєво вдарила по інвестиційній привабливості українських активів, тому сьогодні вони недооцінені. Проте, все одно Україна має величезний ресурсний потенціал, що може дати країні потужний економічний поштовх до індустріалізації ХХІ століття — сучасної, екологічної та з великою доданою вартістю. Отже, ті, хто вже сьогодні, як і ми, твердо вірить в перемогу України та її економічне відродження, мають бути першими інвесторами в індустріальний рестарт України.
Міжнародним та українським інвесторам варто приймати ризики та інвестувати вже зараз, тоді після перемоги з'явиться великий ресурс для довгострокового зростання та прибутковості бізнесу.
Передумови притоку інвестицій в Україну
Важливими передумовами притоку інвестицій мають бути забезпечення верховенства права, непорушність права власності та нульова толерантність до корупції. Критично важливими будуть і державні заходи стимулювання — розвиток цільових інвестиційних фондів, державна іпотечна програма, фонд енергоефективності, можливості вільної торгівлі, податкове стимулювання та галузеві програми підтримки індустрій. Все це стане базою, на яку спільними зусиллями уряду та бізнесу можна запрошувати закордонних інвесторів.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора