Фото: Free-Photos / Pixabay
Газова криза поділила країни на дві категорії. Перші намагаються використати ситуацію винятково у своїх інтересах, викручуючи руки сусідам. Немає потреби нагадувати, хто це. Інші вже вирішили працювати спільно, гасити пожежу й допомагати один одному, щоб подолати кризу. Україна, на відміну від Росії, зацікавлена в тому, щоб енергетика континенту працювала прозоро та ефективно.
Ми маємо шанс довести це не просто заявами. Ми можемо запропонувати яскраве й позитивне рішення — спеціальні умови постачання додаткових обсягів російського газу до ЄС на цей зимовий період. Можливості для цього є — ми можемо додатково доставити в Європу 55 млрд куб. м газу.
Фактично ми робимо пропозицію, як забезпечити Європу газом без запуску «Північного потоку — 2».
По-перше, це відповідально. Ми демонструємо спроможність нашої ГТС, показуємо, що готові включатися в розв'язанyя газової кризи.
По-друге, це вибиває козирі з рук Москви, яка заявляє, нібито «український транзит дорогий і ненадійний». Хоча насправді все навпаки.
Для цього рішення потрібна злагоджена робота українського регулятора — НКРЕКП, а також «Нафтогазу» та ОГТСУ. Саме вони можуть терміново визначити спеціальні умови транспортування додаткових обсягів природного газу газотранспортною системою України до країн Європейського Союзу в період опалювального сезону 2021 — 2022 року.
Немає кращого способу ще раз нагадати Європі, що Україна — не Росія. Ми інші. Сильні, відповідальні та поважаємо принцип солідарності.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора