Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Тарифи на перевезення вугілля та руди зростуть на 9% — Мінінфраструктури

З 1 січня 2022 року тарифи на перевезення групи вантажів першого тарифного класу залізницею зростуть на 9%.

Відповідний наказ Міністерства інфраструктури України від 29 жовтня 2021 року №586 «Про внесення зміни до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги» опубліковано в «Урядовому кур'єрі».

Мінінфраструктури зазначає, що реалізація цього рішення дасть змогу:

  • скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів;
  • удосконалити тарифну політику на залізниці;
  • отримати додаткові доходи УЗ у 2022 році на 2,31 млрд грн згідно з прогнозом;
  • збільшити податкові надходження до держбюджету на суму 117,2 млн грн у 2022 році.

Також цей крок дасть можливість, на думку відомства:

  • забезпечити ремонт основних засобів, що використовуються для реалізації послуг із вантажоперевезень, та інфраструктури;
  • створити капітальні інвестиції в безпеку руху поїздів;
  • реконструювати у 2022 році 150 км колії, електромереж, відремонтувати штучні споруди, тягові підстанції, пристрої сигналізації, централізації та блокування (СЦП) на суму 425,8 млн грн;
  • провести модернізацію тягового рухомого складу на суму 400 млн грн.

«Щоб зменшити ризики для економіки країни та вітчизняних виробників, зміну рівня тарифів пропонується здійснювати поступово», — вказано в повідомленні Мінінфраструктури у Facebook.

Міністерство також зазначає, що ухвалення відповідного рішення — наступний крок на шляху до ліквідації розподілу вартості перевезень за тарифними класами вантажів, що передбачено стратегією УЗ до 2023 року.

«Укрзалізниця» із 17 серпня 2021 року вже підвищила згідно з наказом Мінінфраструктури тарифи на вантажні залізничні перевезення першого та другого класів, зокрема руди, на 8%. Водночас на перевезення вантажів другого тарифного класу, зокрема аграрної продукції, тариф із 17 серпня зріс на 8%, а з 1 січня він збільшиться ще на 6,5%. Окрім того, підвищиться тариф на порожній пробіг вагонів.

У липні відомство оприлюднило проєкт наказу про двоетапне підвищення тарифів на вантажоперевезення групи вантажів першого та другого тарифних класів з вересня 2021 року на 8%, а з січня 2022 року — на 20,4 та 6,5% відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини