Facebook Pixel

Новий міністр інфраструктури анонсував зростання тарифів на залізничні вантажоперевезення

Новий міністр інфраструктури Олександр Кубраков, колишній глава «Укравтодору», лобіюватиме питання підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення.

Про це він заявив під час виступу з трибуни Ради в процесі призначення на позицію міністра інфраструктури.

За його словами, «Укрзалізниця» (УЗ) «повинна відвоювати свою частку» на ринку вантажних перевезень.

Telegram Logo

«Ми розуміємо, що є бізнес, який зацікавлений в зниженні тарифів або утриманні їх на існуючому рівні, тому що бізнес мінімізує свої витрати. З іншого боку, «Укрзалізниця» таким чином зупиняється. Рівень зносу основної інфраструктури досягає 90%, тому ми не можемо не підвищувати тарифи на перевезення», — заявив Кубраков.

Нагадаємо, що в грудні 2020-го колишнє керівництво висловило незацікавленість підвищувати тарифи на залізничні вантажні перевезення в 2021 році. Натомість компанія має намір знижувати собівартість своїх послуг.

У четвер, 20 травня 2021 року, Верховна Рада призначила колишнього главу «Укравтодору» Олександра Кубракова міністром інфраструктури. За відповідне призначення віддали свої голоси 284 народних депутата.

Довідка. Вантажовідправники є головними клієнтами УЗ, які формують її прибуток. Серед них основні олігархи країни, з найбільшою часткою перевезень у Ріната Ахметова. На думку галузевих експертів, тарифи на вантажоперевезення УЗ вкрай занижені.

За підсумками 2020 року УЗ скоротила перевезення вантажів на 2,3% порівняно з 2019 роком — до 305,4 млн т.

Коментарі

Всі новини