Facebook Pixel

У НБУ новий скандал: цілий департамент звільнився, попередивши про регрес реформ

Автор
Бунтівний департамент ліцензування НБУ. Фото: Facebook

Бунтівний департамент ліцензування НБУ. Фото: Facebook

У Нацбанку України відбувся новий скандал через повноваження. Керівництво департаменту ліцензування в повному складі подало у відставку через те, що замість колегіального ухвалення рішень керівник Нацбанку Кирило Шевченко все більше централізує управління структурою, повідомив глава підрозділу Олександр Бевз.

Хто йде з департаменту ліцензування НБУ:

 • сам Олександр Бевз;
 • заступник директора департаменту Катерина Жебанова;
 • начальник управління ліцензування банків і кредитних спілок Дмитро Ткачук;
 • заступник Ткачука — Богдан Ільченко;
 • начальник управління ліцензування страхових компаній Дмитро Смаль;
 • Вадим Романюк, який відповідає за фінансові компанії та платіжні системи;
 • заступник начальника експертно-аналітичного управління Дарина Дашкевич;
 • головні експерти експертно-аналітичного управління Євген Воробйов і Стефан Дженко.

Бевз зазначив, що бажання керівництва департаменту покинути пости в НБУ вирішили озвучити самі чиновники, щоб уникнути маніпуляцій. За його словами, працювати в НБУ більше неможливо, оскільки керівництво Нацбанку централізувало ухвалення рішень і зосередило його в одних руках, а це неприпустимо. Бевз наголосив, що для роботи керівництва департаменту ліцензування важливі:

 • прозоре ухвалення і своєчасне оформлення рішень;
 • незалежна робота колегіальних органів регулятора, передусім наглядових комітетів;
 • невтручання в наглядові процеси як іззовні, так і зсередини;
 • своєчасна та об'єктивна комунікація регулятора з приводу його рішень;
 • автономія департаментів у формуванні своєї професійної позиції.
Telegram Logo

Бевз заявив, що НБУ відійшов від зазначених вище стандартів корпоративного управління. Це, своєю чергою, загрожує регресом реформ банківського та небанківського секторів.

«Наші повноваження пов'язані з критично важливою частиною роботи НБУ, а це: доступ на ринок нових компаній, узгодження керівників банків, дозволи на купівлю банків і фінансових компаній, а також злиття та поглинання, оцінка корпоративного управління та структур власності та багато іншого. Ми відмовляємося відступати від принципів, оскільки розуміємо, до яких наслідків для країни це призведе», — резюмував Бевз.

Контекст. Тим часом 11 липня НБУ покине передостанній чиновник із команди екскерівників Нацбанку Валерії Гонтаревої та Якова Смолія — Дмитро Сологуб. Він переходить на роботу до МВФ. Сологуб працює в НБУ з 2014 року, з 2015 року він увійшов до складу правління та став одним із заступників глави українського Нацбанку.

Рада НБУ 2 жовтня 2020 року винесла догану і висловила недовіру першому заступнику голови правління НБУ Катерині Рожковій та заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу. Раніше глава ради Богдан Данилишин вимагав їхньої відставки. Рішення ради НБУ підтримав і новий глава Нацбанку Кирило Шевченко. Рожкова та Сологуб звинуватили Раду НБУ в цензурі та подали в суд із вимогою скасувати догану.

2 квітня 2021 року Окружний адміністративний суд Києва став на бік Сологуба та Рожкової, скасувавши рішення Ради НБУ. Однак ще до цього, в листопаді 2020 року, Шевченко перерозподілив повноваження всередині НБУ, зробивши з Рожкової та Сологуба «весільних генералів».

Сологуб і Рожкова — «останні з могікан»; їх призначили членами правління НБУ ще за часів Якова Смолія, несподівано відправленого у відставку в липні 2020 року.

Коментарі

Всі новини