Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чи може догана Рожковій та Сологубу бути першим кроком до їхнього звільнення?

Роман Кобець
адвокат INPRAXI LAW
Фото: пресслужба НБУ

Фото: пресслужба НБУ

Мережу сколихнуло повідомлення Ради Національного банку України про оголошення недовіри та догани заступникам голови НБУ пані Катерині Рожковій та пану Дмитру Сологубу.

За офіційним повідомленням Ради НБУ, недовіра та догана були оголошені за результатами розгляду питань про порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог КЗпП України.

Відповідно ж до коментаря самої пані Рожкової, приводом для недовіри та догани стали коментарі виданню KyivPost для публікації про Національний банк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На додачу до політичного й інформаційного інтересу до цієї новини сьогодні додався ще і юридичний аспект: а чи може зазначене рішення Ради НБУ стати підставою для наступного звільнення пані Рожкової та пана Сологуба?

Призначення та звільнення заступників голови НБУ регулюється спеціальним законодавством – законом «Про Національний банк України».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Однією з підстав для звільнення заступника голови НБУ є втрата бездоганної ділової репутації.

У банківському законодавстві під діловою репутацією розуміють відомості, зібрані Національним банком, про відповідність діяльності вимогам закону, діловій практиці та професійній етиці, а також відомості про порядність, професійні й управлінські здібності фізичної особи.

І якщо для учасників і керівників банку є чіткі критерії, які дають змогу ухвалити рішення про визнання репутації небездоганною, то в аспекті посадових осіб Національного банку України це може тлумачитися достатньо широко.

Щодо рішення про оголошення недовіри та догани, то, відповідно до закону «Про Національний банк України», Рада НБУ не має повноважень ані оголошувати недовіру, ані оголошувати догану заступникам голови НБУ.

Саме тому правники достатньо скептично ставляться до вказаного рішення. Якщо оголошення догани можна обґрунтовувати трудовим законодавством, а саме Кодексом законів про працю, то оголошення недовіри для такої категорії працівників взагалі не передбачено.

Тому очевидно, що зазначені рішення мають більше політичний, а не юридичний характер, і навряд чи будуть самі по собі підставою для звільнення.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини