Facebook Pixel

НБУ передрік падіння ставок за депозитами. З кредитами все складніше

У Національному банку очікують, що до кінця 2020 року ставки за депозитами зменшаться на 100 базисних пунктів. Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив заступник глави регулятора Дмитро Сологуб.

За його словами, депозити ще не до кінця відіграли зниження облікової ставки до 6%. Сологуб додав, що для річного гривневого депозиту діапазон ставки варіюється від 5% у маленьких банках до 11% в іноземних.

Щодо кредитних ставок, то в них теж є потенціал для зниження, але є й стримувальний чинник. Йдеться про cost of risk (плату за ризик).

«Механізм трансмісії — це те, що люди недооцінюють. В Україні ніколи не було таких ставок, як зараз. За депозитами — точно, за кредитами в національній валюті теж. Середня ставка за кредитами юридичним особам уже нижче за 10%, а ставка за кредитами для середнього бізнесу — 14-15%. Це немало, але раніше було 20%».

Дмитро Сологуб

Дмитро Сологуб

Заступник глави НБУ

Сологуб також зазначив, що найбільші відсоткові ставки за депозитами для бізнесу зараз на рівні 5%, а вартість фондування в банківській системі зараз набагато нижче за 10%.

Контекст. Раніше глава Нацбанку Кирило Шевченко (тоді ще глава Укргазбанку) заявляв, що українські банки у зв'язку з боротьбою за ресурси підійматимуть ставки за депозитами, відповідно, і за кредитами. Ба більше, іпотеку під 12% річних 2020 року очікувати не варто.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉