НБУ залишив облікову ставку на історичному мінімумі

Глава НБУ Кирило Шевченко. Фото: Flickr/НБУ/Єлизавета Сергієнко

Глава НБУ Кирило Шевченко. Фото: Flickr/НБУ/Єлизавета Сергієнко

Національний банк України (НБУ) залишив облікову ставку на мінімальному в історії України рівні – 6% річних. Про це на брифінгу повідомив глава Нацбанку Кирило Шевченко.

За його словами, поступовий вихід світової економіки з кризи допоможе інфляції увійти у цільовий діапазон до кінця 2020 року. У Нацбанку вважають, що збереження м'якої монетарної політики підтримає економічне відновлення України в умовах помірної інфляції.

Подальша монетарна політика регулятора залежатиме насамперед від розвитку ситуації з поширенням COVID-19.

Telegram Logo

«Однак якщо негативний вплив коронавірусу на внутрішній попит і ділову активність посилиться, Національний банк буде готовий надати економіці додатковий імпульс для пожвавлення. Натомість на ймовірне посилення інфляційних ризиків 2021 року Національний банк може відреагувати інструментами монетарної політики», – йдеться у повідомленні регулятора.

Контекст. Правління Національного банку ухвалило рішення з 12 червня знизити облікову ставку на два процентні пункти — з 8% до 6%. Тому з початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 п. п., що є рекордом за роки незалежності України.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На думку інвестиційної групи ICU, НБУ може підвищити облікову ставку у жовтні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини