Рожкова та Сологуб звинуватили Раду НБУ в цензурі й розкрили подробиці догани

Дмитро Сологуб та Катерина Рожкова. Фото: Twitter/Dmytro Sologub

Дмитро Сологуб та Катерина Рожкова. Фото: Twitter/Dmytro Sologub

Перша заступниця глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова вважає висловлення їй недовіри через спілкування зі ЗМІ тривожним сигналом для незалежності центробанку.

«Чим саме ми з Дмитром Сологубом могли засмутити Раду Національного банку, за що отримали догану й недовіру? [...] Якщо серйозно, тут є правильна відповідь – це наші з Дмитром комунікації. Однак не впевнена, це причина чи, скоріше, привід», – написала вона у Facebook.

Рожкова додала, що вона та Сологуб надали коментарі виданню KyivPost для публікації про Національний банк.

Telegram Logo

«Ми говорили, що незалежність НБУ – це про колегіальність. Що новій команді потрібно трохи часу, щоби спрацюватися. І все в такому дусі. Не вірите, що 2020 року можуть оголошувати догану за спілкування із засобами масової інформації?! Я теж до кінця не вірила, що цензура дійшла до стін Національного банку. Але чому дивуватися, якщо рішення ухвалювалося «вночі зухвало сокирою», тобто за зачиненими дверима, без пояснення причин і заслуховування сторін».

Катерина Рожкова

Катерина Рожкова

перша заступниця глави Національного банку України

За її словами, юристи мають дати оцінку правових наслідків і наявності в Ради НБУ повноважень для ухвалення таких рішень. Рожкова назвала всю цю ситуацію тривожним сигналом для незалежності Національного банку та здорового глузду. Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб у своєму Twitter додав, що прозорість є однією з п'яти цінностей НБУ і за це у 2019 році банк отримав престижну нагороду Central Banking Awards. Він підкреслив, що догана за професійні та неупереджені комунікації виглядає дико, «навіть якщо інтерв’ю «Інтерфаксу-Україна» та коментар KyivPost не сподобались багатьом у владних кабінетах».

«З огляду на позицію окремих членів Ради НБУ в соцмережах, це про «високі стандарти корпоративного управління». Дозволю собі процитувати пана Шапрана: «У лихі 90-ті рр. декого із членів правління просто перестріли б у під’їзді власного будинку (згадайте історію пана Гетьмана)...» З огляду на ту кількість погроз, що я отримую, слова цього захисника Кодексу етики працівника НБУ можуть бути трактовані неоднозначно», – додала вона.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Рада Нацбанку під час засідання 5 жовтня 2020 року оголосила догани першій заступниці голови Нацбанку Катерині Рожковій і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу.

Причиною цього стало порушення розпорядчих актів Нацбанку, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників і порушення вимог КЗпП України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини