Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Кодекс корпоративного управління України. Він містить рекомендації щодо належного корпоративного управління, у тому числі управління екологічними та соціальними ризиками.
Документ стосується насамперед акціонерних товариств, акції яких допущені до торгів на фондових біржах України. Але в Нацкомісії вважають, що він може бути орієнтиром для всіх державних і приватних компаній, які прагнуть побудувати ефективну систему управління.
Законодавство не вимагає від компаній дотримуватись норм цього кодексу. В Україні, як і в багатьох інших країнах, він є рекомендаційним документом. Його застосування настійно рекомендується компаніям, які виходять на ринки капіталу.

Над підготовкою тексту кодексу працювала група українських та міжнародних експертів, юристи. Керівництво процесом здійснював Річард Фредерік, незалежний консультант з питань корпоративного управління.
НКЦПФР очікує, що на основі кодексу будуть розроблені його розширення для державних компаній, учасників ринку, нелістингових компаній і окремі політики на спеціалізовані теми (роль акціонерів в управлінні, управління ризиками, функціонування аудиторського комітету наглядової ради, висування кандидатів до складу наглядової ради, запобігання корупції і т. д.).
Контекст. З моменту введення в 2017 році процедури обов'язкового викупу акцій на вимогу особи, яка є власником домінуючого пакета в розмірі 95% (сквіз-ауту), 317 акціонерних товариств пройшли через цю процедуру.
На 1 березня 2020 на банківських рахунках умовного зберігання (ескроу), які були відкриті в рамках сквіз-аутів, зберігалося 436 млн грн. Ці кошти призначені для виплати фізичним та юридичним особам, які є міноритарними акціонерами.
З початку введення сквіз-ауту з рахунків ескроу виплачено 980 млн грн. Кошти отримали 33 тисячі міноритарних акціонерів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист